Уникати дублювання функцій, модернізувати надання публічних послуг

e-mail Друк PDF

17 квітня за участі голови обласної ради Петра Ворони відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери, яке провів голова постійної комісії Микола Ганнущенко.

У роботі зібрання також взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, голова депутатської фракції “Батьківщина” в обласній раді Юрій Шляховий, керівники дотичних до розгляду планових і сесійних питань порядку денного структур обласної ради, облдержадміністрації, установ, підприємств, представники Громадської ради при обласній раді та ЗМІ.

Депутати узяли до відома письмову щорічну звітність керівників комунальних підприємств підвідомчої галузі та вирішили на наступному засіданні детально проаналізувати діяльність видавництва “Полтавський літератор”, яка торік була збитковою.

На засіданні було погоджено проекти рішень двадцять другої сесії обласної ради шостого скликання “Про зміни в складі постійних комісій обласної ради” та “Про внесення змін та доповнень до обласної Програми надання депутатами обласної ради допомоги малозахищеним громадянам”.

Активного обговорення за участі депутатів обласної ради Володимира Козуба, Миколи Перепелиці, Михайла Стеценка, Ігоря Супруненка набуло питання щодо організації та висвітлення роботи зі зверненнями громадян до органів влади. Відповідну інформацію оприлюднили директор комунальної бюджетної установи «Обласний контактний центр» обласної ради Віталій Бугаєць, начальник відділу роботи зі зверненнями громадян облдержадміністрації Валерій Балагура, в.о. директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Юрій Варченко, керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Ірина Дудка.

Наголошувалося, що тільки до обласної ради протягом періоду після лютневих подій звернулося більше заявників, ніж за весь минулий рік. Їх максимально можливому задоволенню сприяла тісна співпраця із вище названими установами та галузевими підрозділами облдержадміністрації. Значні обсяги клопотань щорічно опрацьовуються безпосередньо у системі виконавчої влади краю.

Водночас, Петро Ворона висловив ряд зауважень, підтриманих усіма присутніми, стосовно посилення і модернізації цієї суспільно надважливої для обласної громади ділянки роботи.

Поряд із цим, наголошено на нагальності економії бюджетних коштів, а відтак потребі уникнення функціонального і структурного дублювання, як в обговорюваному напрямі, так і в цілому у сфері надання публічних послуг та діяльності комунальних підприємств. Це та інші доповнення було враховано в ухвалених розгорнутих Рекомендаціях.

Про заходи з підготовки та перебіг відзначення на Полтавщині 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка доповів начальник Управління культури облдержадміністрації Геннадій Фасій.

У цьому сенсі депутати підтримали і рекомендували до виконання відповідним головним розпорядникам коштів пропозиції, висловлені головою комісії з питань освіти, науки, культури Громадської ради при обласній раді Володимиром Степанюком.

Про наболіле у реаліях сьогодення окрему думку висловив член постійної комісї Михайло Стеценко.

У ході засідання, також, погоджено на 2014 рік План випуску соціально значущих видань, що видаються за кошти обласного бюджету, проаналізовано підсумки реалізації у 2013 році проектів громадських організацій, яким на конкурсній основі надавалася фінансова підтримка з обласного бюджету, інформаційні аспекти роботи з виборцями депутатів обласної ради у 2014 році, розглянуто звернення ТОВ “Рекламно-креативне бюро “Просто”.