Відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення

e-mail Друк PDF

23 квітня під головуванням Анатолія Олійника відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, в якому взяли участь керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, члени Громадської ради при обласній раді та облдержадміністрації.

Відповідно до порядку денного засідання депутати заслухали інформацію про хід виконання комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2020 роки. За інформацією директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмили Корнієнко, на реалізацію програми у 2013 році з обласного бюджету профінансовано 9,9 млн. грн. Фінансування відбувалося по наступним основним напрямкам: забезпечення медико-соціальної та творчої реабілітації осіб з інвалідністю в інтернатних установах; забезпечення належних та безпечних умов проживання підопічних в інтернатних установах; надання додаткових виплат, пільг та грошової допомоги особам з інвалідністю.

Зокрема, на проведення капітальних ремонтів будівель з метою створення комфортних умов проживання спрямовано 3 179,6 тис. грн.; виплату одноразової грошової допомоги громадянам, в тому числі і особам з інвалідністю – 1 428,9 тис. грн. (чисельність отримувачів 2 865 осіб, середній розмір компенсаційної виплати становив 492 грн.); безкоштовне забезпечення медикаментами за рецептами громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 1 459,8 тис. грн. (кількість отримувачів, що мають право на пільгове медичне обслуговування та зубопротезування складає 22 740 осіб, середня вартість пільги на 1 пільговика становить 59,10 грн.); забезпечення путівками у місцеві санаторії на санаторно-курортне оздоровлення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 197,6 тис. грн. (придбано 38 путівок); надання разової адресної грошової допомоги вдовам учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – 275,9 тис. грн. (чисельність отримувачів 914 осіб, розмір компенсаційної виплати становив 300 грн.); надання разової адресної грошової допомоги членам сімей загиблих (померлих) воїнів-інтернаціоналістів – 91,0 тис. грн. (чисельність отримувачів 301 особа, розмір компенсаційної виплати становив 300 грн.); фінансова підтримка статутної діяльності обласних громадських організацій, які опікуються проблемами осіб з інвалідністю, ветеранів – 537 тис. грн. (здійснено фінансову підтримку статутної діяльності 12 обласних громадських організацій ветеранів і інвалідів).

По тому розпочалося обговорення та особливої гостроти набуло питання про внесення змін та доповнень до обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2020 роки. Йшлося зокрема, про створення реабілітаційного центру для інвалідів на базі обласного комунального закладу “Миргородський”, покращення протезно-ортопедичної допомоги громадянам з вадами опорно-рухового апарату, необхідність вирішення питань організаційно-правового, інформаційного, матеріально-технічного, медичного та соціально-побутового забезпечення осіб з інвалідністю. Комісія рекомендувала профільному департаменту при внесенні змін до програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями врахувати висловлені пропозиції та зауваження.

З поміж іншого депутати підтримали укладання трудових контрактів з Олегом Тристаном на посаді директора Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату, Павлом Грінченком на посаду директора Хорольського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів, Сергієм Мержею на посаду директора Високо-Тополянського психоневрологічного інтернату.