ОСББ – рятівний круг споживачів послуг ЖКГ

e-mail Друк PDF

23 квітня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, яке за участі заступника голови обласної ради Володимира Микійчука провів голова комісії Степан Бульба.

У роботі зібрання взяли участь керівники облдержадміністрації, профільних департаментів і управлінь, обласних комунальних підприємств, представники громадських рад при обласній раді та ОДА, журналісти.

У плановому порядку проаналізовано стан виконання регіональної Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства Полтавської області на 2011 -2014 роки та обласного плану створення ОСББ, про що інформував директор Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Олександр Тонков.

Зокрема, на тлі визнання значного масиву існуючих галузевих проблем, взято до відома, що у 2013 році Програмою передбачалося фінансування заходів на загальну суму 397,8 млн грн, у тому числі з коштів Державного бюджету – 159,4 млн грн, місцевих бюджетів – 85,1 млн грн, інших джерел (кошти підприємств, інвестиції тощо) – 153,2 млн грн.

Фактично з різних джерел торік на житлово-комунальне господарство залучено коштів на суму 151,152 млн грн, у тому числі за рахунок місцевих бюджетів – 79,593 млн грн, інших джерел – 46,7 млн грн, з Державного бюджету – 24,250 млн грн.

Констатовано, що зважаючи на наявний технічний стан галузі провести її реформування фактично без коштів неможливо. Основною причиною недовиконання Програми є недостатнє фінансування з Державного бюджету.

Отримані ж скромні ресурси пріоритетно спрямовувалися у межах можливого на технічне переоснащення, у тому числі об’єктів теплопостачання, поліпшення водопровідно-каналізаційного господарства (якості наданих послуг, забезпечення в достатній кількості якісною питною водою, зменшення втрат питної води в системах водопостачання, покращення санітарно-епідеміологічного та екологічного стану), на реконструкцію та капітальний ремонт житлового фонду області, благоустрій територій районних центрів і малих міст, придбання спецтехніки тощо.

Узято до уваги письмові зауваження Громадської ради при обласній раді щодо недостатньої конкретизації наведених у попередній загальній інформації параметрів.

Лейтмотивом головної дискусії за участі названих вище керівників та Олега Пругла, депутатів обласної ради Віктора Животенка, Володимира Чернявського, Віктора Гришанова, Олега Романчука, Григорія Тягла, представників громадськості Олега Тертишника, Геннадія Двірника, Олексія Шаманенка та інших стала значно нижча за очікувану динаміка створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Наголошено, що нині в області налічується всього 383 ОСББ, які по суті є чи не основними носіями філософії та рушіями реформування державної житлової політики, рятівним кругом споживачів послуг ЖКГ та й безпосередньо самої галузі.

На жаль на заваді інтенсивному поступу вперед у цій надважливій суспільній справі стоять неврегульованість профільного законодавства, відсутність розвинутого конкурентного середовища на ринку обслуговування житла, монополізм і свавілля ЖЕДів, низький рівень тематичної роз’яснювальної роботи серед населення, пасивність та побоювання змін самих мешканців багатоквартирних будинків тощо.

Серед практичних рекомендацій, ухвалених комісійно з названої проблематики, намічено провести у вересні п.р. спеціальне спільне засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства та Регіональної ради з питань створення та забезпечення функціонування ОСББ.

На засіданні, також, констатовано, що опалювальний сезон 2013-2014 року забезпечено у штатному режимі, без надзвичайних ситуацій, середній рівень відповідних розрахунків за газ по області становить 59 %.

Узято до уваги пропозиції присутніх представників громадськості та роз’яснено окремі аспекти стосовно застосування індивідуального опалення, альтернативних видів палива.

З метою пом?якшення впливу підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги на незахищені верстви населення, постійна комісія рекомендувала дотичним суб’єктам владних повноважень, ЗМІ, громадським активістам розгорнути належну публічну кампанію з роз’яснення запроваджених Урядом цільових механізмів.

Члени постійної комісії погодили призначення на посади начальників комунальних підприємств обласної ради «Лубенське міжрайонне бюро технічної інвентаризації» та «Кременчуцьке міжрайонне бюро технічної інвентаризації» Сергія Тютюнника і Юрія Ткаченка відповідно, підтримали низку підвідомчих проектів рішень чергової сесії обласної ради.