Петро Ворона: «Обласна рада стимулювала роботу територіальних громад у питаннях розвитку власної інфраструктури, стала каталізатором процесу їхньої активності»

e-mail Друк PDF

30 квітня в обласній раді відбулося урочисте підписання угод на фінансування проектів-переможців обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області 2013 року.

Конкурс засновано обласною радою у 2010 році з метою підвищення активності територіальних громад та органів місцевого самоврядування у розв’язанні актуальних проблем розвитку територій, поширення позитивного досвіду, набутого у процесі реалізації проектів.

Ініціював заснування конкурсу Петро Ворона, на той час заступник голови обласної ради п’ятого склинання.

У минулому році на конкурс було подано 73 проекти розвитку територіальних громад які й були визначені Радою конкурсу переможцями. Серед них: проектів районних рад і міських рад міст обласного значення – 15; селищних рад, міських рад міст районного значення – 7; сільських рад – 51. Проекти були розроблені за напрямками відповідно до рейтингової оцінки пріоритетів розвитку територіальних громад на 2013 рік – це капітальний ремонт будинків культури, реконструкція вуличного освітлення та водопостачання сільських населених пунктів, впровадження енергозберігаючих технологій на об’єктах соціальної сфери.

Перед учасниками зібрання – керівниками місцевих рад області, структурних підрозділів облдержадміністрації, представниками громадськості, журналістами – виступив голова обласної ради Петро Ворона. Він, зокрема, сказав:

- Обласна рада стимулювала роботу територіальних громад у питаннях розвитку власної інфраструктури, стала каталізатором процесу їхньої активності. Приємно, що із 25 районів участь у конкурсі взяли 23 райони. Високий показник активності показали: Лохвицький район – підготовлено 13 проектів, Чорнухинський район – 10 проектів, Козельщинський район – 7 проектів.

Голова обласної ради наголосив, що це європейський підхід, коли громада та її керівник прагнуть щось змінити, шукають кошти, розробляють проекти, беруть участь у різних конкурсах, виборюють гранти.

При цьому Петро Ворона підкреслив, що на відміну від Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні, який наразі припинив проведення Всеукраїнського конкурсу проектів і програм розвитку місцевого самоврядування у зв’язку із відсутністю коштів, обласна рада для стимулювання громад і підтримки місцевого самоврядування у нинішньому році виділила з обласного бюджету 2 млн. 267 тис. грн. Загалом проекти-переможці акумулюють понад 8 млн. грн. із різних джерел, включаючи кошти організацій-партнерів.

Як зазначив голова обласної ради, у травні буде розпочато фінансування з обласного бюджету робіт по впровадженню проектів.

Щодо перспектив, то Петро Ворона переконаний у тому, що і надалі обласна рада підтримуватиме місцеве самоврядування в рамках завдань Програми розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області на 2013-2015 роки.

Досвідом у розробці проектів розвитку територіальних громад із колегами поділився Заворсклянський сільський голова Полтавського району В'ячеслав Сологор.

Методичні рекомендації по впровадженню проектів оприлюднили директор Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Олександр Тонков, заступник директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олена Шишкова, начальник територіального управління Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження у Полтавській області, депутат обласної ради Ігор Горжій, фахівець управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Мар’яна Діденко.

Потому відбулася церемонія підписання угод.

За обласну раду угоди підписав голова обласної ради Петро Ворона, за місцеві ради угоди підписали міські, селищні та сільські голови.

Петро Ворона подякував переможцям конкурсу за активну громадянську позицію, небайдужість до вирішення проблемних питань розвитку територій, побажав успіху у реалізації проектів, впевненості, спокою у територіальних громадах.