Обговорили питання роботи обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі

e-mail Друк PDF

7 травня під головуванням депутата обласної ради, голови постійної комісії з питань бюджету та управління майном Валерія Пархоменка відбулася робоча нарада по питанню роботи обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі.

У нараді взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники Громадської ради при обласній раді.

Фонд виконує обласну програму «Власний дім», яка є складовою частиною державної цільової програми розвитку українського села. Метою програми є поліпшення житлово-побутових умов сільських жителів, шляхом надання їм кредитів для будівництва, добудови та реконструкції існуючого житла, придбання на вторинному ринку житлових будинків, інженерного облаштуваня житла.

На нараді були розглянуті напрацювання профільних структурних підрозділів облдержадміністрації на виконання рекомендацій постійної комісії з питань бюджету та управління майном від 9 квітня 2014 року по питанню «Про внесення змін до цільової регіональної Програми «Власний дім» на 2012 – 2016 роки в частині аналізу ефективності роботи обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та розробки проекту нового Положення про обласний фонд відповідно до чинного законодавства.

За інформацією заступника Директора Департаменту економічного розвитку Олени Шишкової, за підсумками 2013 року фінансовий результат фонду від операційної діяльності до оподаткування був прибутковий і становив 105 тис. грн.; чистий прибуток склав 79 тис. грн. Тоді як за підсумками 2012 року були отримані збитки в сумі 23 тис. грн.

Доходи Фонду формуються за рахунок процентів за користування кредитами (3% річних) та надходжень від надання юридичних послуг. За 2013 рік доходи становили 656 тис. грн., що на 2% менше, ніж за 2012 рік (668 тис. грн.).

При цьому адміністративні витрати скоротилися на 19% або на 130,7 тис. грн. та склали 551 тис. грн. Тоді як у 2012 році на адміністративні витрати було спрямовано 681 тис. грн.

У 2013 році Фонд працював в режимі економії основних статей адміністративних витрат. Зокрема, витрати на пальне скоротилися на 52% (на 6,3 тис. грн.), на відрядження – на 30% (на 1,3 тис. грн.), на оплату праці - на 20% (на 79,7 тис. грн.), на поштові витрати – на 25% (на 0,8 тис. грн.), на судові витрати – на 30% (на 0,5 тис. грн.). За минулий рік було сплачено єдиного соціального внеску 123,8 тис. грн. (на 32 тис. грн. менше).

Загалом, податкове навантаження по Фонду за 2012 рік становило 0,06%, а за 2013 рік - 2,7%, що свідчить про підвищення ефективності менеджменту.

Разом з тим, відмітила Олена Шишкова на сьогоднішній день існує потреба розширення переліку осіб, які мають право на отримання пільгового державного кредиту через Фонд, шляхом включення додаткових категорій сільського населення до цільової регіональної Програми «Власний дім» на 2012-2016 роки.

З метою активізації кредитування індивідуальних забудовників на селі та підвищення ефективності роботи фонду Департамент економічного розвитку облдержадміністрації запропонував:створити офіційний веб-сайт фонду з метою спрощення інформування потенційних позичальників про умови кредитування індивідуальних забудовників та розміщення інформаційних матеріалів з метою забезпечення прозорості діяльності фонду; посилити претензійну роботу з боржниками по поверненню ними раніше отриманих кредитів з метою зменшення заборгованості по проблемних кредитах; запровадити кредитний моніторинг з метою відстеження ризикованих кредитів з метою зниження їх кількості.

Потому розпочалося обговорення. Грунтовно аналізувалося питання активізації залучення до фінансування заходів Програми «Власний дім» інших джерел, зокрема коштів місцевих бюджетів та підприємств на яких працюють забудовники. Учасники наради підтримали пропозицію Володимира Марченка провести на черговій координаційній раді при голові обласної ради за участі фахівців Департаменту фінансів облдержадміністрації семінар для керівників органів місцевого самоврядування  по вивченню механізму залучення коштів місцевих бюджетів на фінансування заходів Програми «Власний дім».

Слідом розглядалося питання про необхідність затвердження нового Положення про обласний фонд відповідно до чинного законодавства. Грунтовно аналізувалися можливі варіанти правової форми фонду та його організаційної структури. Думки були різні, часом діаметрально протилежні, зокрема, в частині необхідності входження обласної ради до складу засновників та розробки статуту фонду.

З заключним словом виступив Валерій Пархоменко, який рекомендував юридичним відділам облдержадміністрації та обласної ради скласти порівняльну таблицю можливих варіантів організації діяльності фонду та запропонувати її до розгляду на черговому спільному засіданні постійних комісій обласної ради з метою прийняття остаточного рішення щодо даного питання.