Петро Ворона зустрівся із зорянами

e-mail Друк PDF

7 травня в редакції Всеукраїнської громадсько-політичної газети «Зоря Полтавщини» відбулася зустріч голови обласної ради Петра Ворони з журналістським колективом та ветеранами видання.

«Зоря Полтавщини» - одне із найбільших періодичних видань в області, цікавих і шанованих читачами. Газетні публікації всебічно відтворюють життя полтавського краю, чимало яскравих, незабутніх подій області. Журналістам завжди притаманні конструктивна позиція, розуміння поточних проблем та перспектив розвитку області. Вони допомагають у розв’язанні проблемних питань життєдіяльності області. Співзасновником газети є Полтавська обласна рада.

Голова обласної ради, член Національної спілки журналістів України Петро Ворона зазначив, що газета великою мірою формує свідомість читача, його характер, активну життєву позицію. Відтак, завдання журналістів сьогодні - донести до полтавців ідею збереження єдиної незалежної української держави.

Зважаючи на наближення Дня Перемоги, Петро Ворона підкреслив, що для нього особисто цей день - зі сльозами на очах, адже у роки війни на території Білорусії загинув його дід, чимало односельців поклали життя при форсуванні Дніпра. Це справжні герої. Разом із тим, Петро Ворона наголосив, що вважає героями також вояків УПА. Для нього в одному ряду стоять Ковпак, Шухевич і Бандера, адже вони були справжніми патріотами України, боролися за її майбутнє. Він вибачається перед ветеранами за те, що за 69 років після закінчення війни влада так і не створила їм належних умов життя.

Потому голова обласної ради відповів на запитання зорян, зокрема щодо реформування місцевого самоврядування, активізації громад у питаннях розвитку територій, На переконання Петра Ворони, місцеве самоврядування – дієвий інструмент демократії, який вказує на цивілізованість країни. Відтак, він вважає на часі реформування системи влади, її децентралізацію, перерозподіл повноважень між органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування, вдосконалення адміністративно-територіального устрою, формування громадської думки відносно необхідності проведення реформ.

Петро Ворона відзначив єдність депутатського загалу при вирішенні більшості питань соціально-економічного розвитку області, життєдіяльності територіальних громад.

Щодо доцільності фінансової автономії областей, то голови обласної ради таку позицію не поділяє. Адже федералізація, на його думку, можлива лише за умови сильного місцевого самоврядування. Втім, підтримує ідею збільшення економічної самостійності для розвитку регіонів. Бюджетний кодекс має стимулювати перевиконання планових показників по доходах; рентні відрахування за використання надр повинні залишатися на територіях видобутку корисних копалин; та й взагалі до держбюджету має надходити близько третини доходів, решта – залишатися у місцевих бюджетах. Це, вважає Петро Ворона, усуне ручний перерозподіл коштів, зробить місцеві бюджети самодостатніми, відкриє перспективи для розвитку територій.

Найбільш актуальними соціально-економічними питаннями голова обласної ради назвав структурну перебудову економіки, її орієнтацію на українського споживача, розвиток вітчизняного виробництва, створення нових робочих місць, забезпечення працевлаштування населення, покращення рівня медичного обслуговування громадян, утримання інфраструктури населених пунктів.

Про свій шлях у політику Петро Ворона розповів коротко. У дитинстві багато читав, дослухався до порад бабусі, яка вчила робити добро і не ображати людей, працював над собою, допомагав матері, адже сім’я рано втратила батька – годувальника. Потім вчився, на «відмінно». Своїм ідеалом вважає В’ячеслава Чорновола.

На питання, яким бачить голова обласної ради майбутнє України, Петро Ворона відповів, що бачить Україну цивілізованою європейською державою. Громадяни будуть свідомі власної гідності, почуття патріотизму, влада буде говорити тільки правду, чиновники перестануть обкрадати державу, всі українці житимуть заможно, у мирі та злагоді.

Петро Ворона висловив вдячність журналістам та ветеранам газети «Зоря Полтавщини» за активну життєву позицію та звитяжну працю, побажав нових творчих успіхів.