Про роботу нафтогазовидобувних підприємств у Полтавській області

e-mail Друк PDF

14 травня голова обласної ради Петро Ворона та перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко провели прес-конференцію на тему: «Про роботу нафтогазовидобувних підприємств у Полтавській області».

Як зазначив Петро Ворона, мета зустрічі із журналістами – прозвітувати перед громадськістю про використання нафтогазоносних надр Полтавщини.

Керівники обласної ради оприлюднили результати напрацювань робочої групи щодо здійснення аналізу рішень обласної ради шостого скликання з питань користування надрами на території Полтавської області.

Зокрема, було поінформовано про кількість погоджень на отримання спеціальних дозволів нафтогазовидобувним підприємствам, які надала обласна рада шостого скликання; підприємства та їхніх засновників, розмір статутного капіталу, обсяги задекларованої та фактично виділеної фінансової допомоги на розвиток соціальної інфраструктури територій, де ведеться видобуток вуглеводнів.

Як з’ясувала робоча група, дозволи на використання надр Полтавщини у переважній більшості отримали компанії, за якими стояли наближені особи Віктора Януковича та колишні високопосадовці. При цьому, маючи від використання надр багатомільйонні прибутки, власники або ухилялися від виконання договірних зобов’язань на розвиток територій Полтавщини, або сплачували громадам мізерні кошти. Неприпустимим, на думку членів робочої групи, є те, що приватні компанії отримали дозволи на використання надр тих площ, у геологічну розвідку яких були вкладені чималі бюджетні ресурси.

- Наша принципова позиція – тісна партнерська співпраця з суб’єктами видобування вуглеводнів, - наголосив Петро Ворона. Ми повинні знати їхні реальні прибутки, фіксована частина яких має обов’язково виділятися на розвиток територій. Погодження надання спеціальних дозволів має відбуватися прозоро, з врахуванням інтересів громад.

Голова обласної ради вважає за необхідне перегляд вже укладених угод із підприємствами нафтогазовидобувного комплексу у бік значного збільшення обсягу фінансової допомоги громадам на соціальний розвиток.

У свою чергу, Володимир Марченко зауважив, що обласна рада буде прагнути того, аби всі нафтогазовидобувні підприємства, які працюють на теренах області, були зареєстровані саме на Полтавщині, що забезпечить надходження податків на прибуток, на фізичних осіб, плати за акциз у місцеві бюджети.

Разом із тим, як запевнив Петро Ворона, спираючись на підтримку народних депутатів України, обласна рада порушуватиме питання про внесення змін до законодавства щодо спрямування певних відсотків від рентних платежів до місцевих бюджетів.

Критичні зауваження висловив Петро Ворона стосовно роботи постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр, зазначивши що підтримує пропозиції Громадської ради при обласній раді про недовіру цій комісії та її голові Олександру Залужному. Відтак, буде виходити до обласної ради із пропозицією про переформатування постійної комісії.

Потому Петро Ворона та Володимир Марченко відповіли на запитання журналістів, які стосувалися перспектив видобутку нафти і газу в області, енергетичної безпеки держави, прибутковості компаній, відновлення порушених нафтогазовидобувними підприємствами доріг та ін.

Насамкінець прес-конференції Володимир Марченко акцентував увагу, що робоча група продовжить свою роботу, підготує та оприлюднить матеріали відносно інших підприємств, які видобувають газ і нафту в області.