До 90-річчя від дня народження Ф.Т. Моргуна

e-mail Друк PDF

16 травня у Полтавській державній аграрній академії відбулися IV Всеукраїнські Моргунівські читання з міжнародною участю "Вернадськіанська ноосферна революція у розв’язанні екологічних та гуманітарних проблем" , присвячених 90-річчю від дня народження Ф.Т. Моргуна.

У заході взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, ректор Полтавської державної аграрної академії Валентина Аранчій, провідні науковці, студенти, громадськість. Перед відкриттям конференції відбулося покладання квітів до меморіальної дошки Ф.Т. Моргуна.

Федір Трохимович Моргун, учений-аграрій, економіст і господарник, письменник і публіцист, багаторічний керівник Полтавщини, доктор сільськогосподарських наук, академік УААН, політичний діяч, ветеран Великої Вітчизняної війни. Талановитий вчений і патріот України все своє життя присвятив становленню аграрного сектора економіки, зокрема невиснажливому та раціональному природокористуванню. Ф. Т. Моргун уміло поєднував талант науковця і державного діяча. Загальний обсяг літературної спадщини Ф. Т. Моргуна – 10 тисяч сторінок.

Метою проведення Моргунівських читань є аналіз науково-публіцистичної діяльністі Ф. Т Моргуна, визначення його внеску у розвиток агроекології,ґрунтознавства, популяризацію ґрунтозахисної системи землеробства.

Ф.Т. Моргун був переконаний, що земля – це найголовніший природній ресурс світу, до неї треба бережно ставитися, старанно обробляти і захищати,враховуючи особливість ґрунту, клімату, рельєфу і сільськогосподарських культур. Більшість своїх наукових праць Ф.Т. Моргун присвятив проблемі збереження землі від вітрової ерозії, захисту посівів від пилових бур. На багатьох прикладах із сільськогосподарської практики Північного Казахстану, Сибіру, Алтаю, України, Ф.Т. Моргун переконливо довів переваги ґрунтозахисної системи обробітку ролів, закликав любити землю і дбати про неї.

Виступаючи перед учасниками зібрання Володимир Микійчук зазначив, що Ф. Т. Моргун залишився назавжди в людській пам’яті як щира та відверта людина, самобутній письменник, державний діяч, відданий служінню народові. Активна життєва позиція та відданість Батьківщині Ф. Т. Моргуна стали яскравим прикладом для наслідування сучасниками та майбутніми поколіннями українців. Володимир Микійчук наголосив, що обласна рада буде фінансово підтримувати видання наукових праць вченого та допоможе по встановленню пам’ятника Ф.Т. Моргуну.

Заступник голови обласної ради також поінформував присутніх про етапи реформування місцевого самоврядування, яке покликано забезпечити успішний розвиток територій та громад, покращити рівень життя людей.