Світла пам’ять загиблим – жертвам політичних репресій

e-mail Друк PDF

18 травня, у с. Триби, що під Полтавою, представники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, люди, які постраждали внаслідок політичних репресій, члени їхніх сімей, духовенство вшанували жертв політичних репресій.

Голова облдержадміністрації Віктор Бугайчук, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, інші присутні на скорботному мітингу говорили про те, що пересторогою для сучасників і нащадків полтавців є страшна хвиля політичних репресій, яка прокотилася Полтавщиною у тридцяті роки минулого століття та забрала десятки тисяч наших земляків, ні в чому не винних, проте засуджених до найвищої міри покарання – смерті. Не можна припустити їх повторення. Запорукою цього є міцна незалежна соборна демократична правова держава Україна, відкритість і прозорість діяльності влади.

Заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, зокрема, наголосив, що трагічні події сталінських репресій ми повинні пам’ятати як ніколи саме сьогодні, коли Росія посягає на наші кордони та нашу незалежність. Він закликав співгромадян об’єднатися, щоб зберегти цілісність нашої країни.

На парапеті Пам’ятного знаку встановили запалені лампадки.Після коротких промов присутні поклали вінки та квіти до Пам’ятного знаку на місці перепоховання останків жертв політичних репресій.

Заупокійне поминальне богослужіння провів Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Української Православної церкви Федір.

Пам’ять невинно убієнних вшанували хвилиною мовчання.