Петро Ворона вніс пропозиції щодо зміцнення матеріальної та фінансової основи місцевого самоврядування

e-mail Друк PDF

19 травня голова обласної ради Петро Ворона здійснив робочу поїздку у Київ та взяв участь у засіданні робочої групи з питань децентралізації фінансів та зміцнення матеріальної та фінансової основи місцевого самоврядування, яка функціонує при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Вів засідання Віце-прем’єр міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимир Гройсман.

Учасники засідання розглянули та обговорили пропозиції, підготовлені експертами, по децентралізації фінансів та зміцнення матеріально-фінансової основи місцевого самоврядування. Зокрема, йшлося про шляхи забезпечення власних ресурсів місцевих рад, виконання делегованих повноважень, казначейське обслуговування, бюджетне планування.

У своєму виступі голова Полтавської обласної ради Петро Ворона вніс конкретні пропозиції по внесенню змін до чинного законодавства, які передбачать відрахування до місцевих бюджетів частини рентної плати за використання надр, встановлення єдиного податку на землю, забезпечення принципу повсюдності місцевого самоврядування – права органів місцевого самоврядування розпоряджатися всіма ресурсами на своїй території.