Необхідно більш повно враховувати інтереси територіальних громад

e-mail Друк PDF

Голова обласної ради Петро Ворона та голова облдержадміністрації Віктор Бугайчук звернулися з листом до Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка:

Полтавщина є одним із основних нафтогазоносних регіонів України. У 2013 році з надр Полтавщини було видобуто 7537,9 млн.м куб. (37%) українського газу, понад 220,4 тис. тонн (10 %) нафти та 543,7 (61%) газового конденсату. На сьогодні на території області надано 95 спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами, з них 57 - державним , 38 - приватним підприємствам.

 

У районах, де ведеться інтенсивна розробка нафтогазоносних надр, створюються незручності для підприємств агропромислового комплексу, втрачаються особливо цінні землі, важким автотранспортом руйнуються сільські дороги, погіршується стан навколишнього середовища, збільшується навантаження на місцеві інженерні мережі.

Вкрай обмежені фінансові можливості територіальних громад зазначених районів не дозволяють належним чином утримувати мережу доріг, об'єкти соціальної сфери та житлово-комунального господарства, не кажучи вже про реконструкцію таких об'єктів та будівництво нових.

На жаль, законодавча практика розподілу надходжень від платежів за користування надрами загальнодержавного значення не враховує інтереси територіальних громад.

З метою забезпечення стабільної роботи нафтогазовидобувної галузі та зацікавленості органів місцевого самоврядування у налагодженні ефективної співпраці з підприємствами галузі, вважаємо за необхідне внести зміни до Бюджетного кодексу України, передбачивши спрямування до 10 відсотків від загального обсягу плати за користування надрами за видобуті нафту, газ і газовий конденсат, до бюджетів розвитку регіонів, на території яких знаходяться виробничі потужності з видобутку вуглеводнів.