ПОКП ,,АЕРОПОРТ-ПОЛТАВА” СВЯТКУЄ 90-РІЧНИЙ ЮВІЛЕЙ

e-mail Друк PDF

23 травня у приміщенні ПОКП ,,Аеропорт-Полтава” відбулось урочисте зібрання з нагоди 90-річного ювілею повітряної історії Полтавщини.

Заступник голови  обласної ради  Володимир Микійчук та директор Департаменту інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації Сергій Марчишинець  привітали присутніх від імені виконавчої влади та депутатського корпусу, нагородили працівників підприємства та ветеранів почесними грамотами та подяками. Колектив, очолюваний Дунаєм Олексієм Петровичем нараховує 45 фахівців.

Колектив аеропорту та ветеранів підприємства привітав концертною програмою пісенно- танцювальний ансамбль ,,Полтава” Полтавської обласної філармонії (художній керівник – заслужений працівник культури України Федір Кривенко)! Вперше за історію незалежної України митці вітали колектив підприємства, який забезпечує роботу повітряних воріт області у галузі цивільної авіації.

Першу повітряну станцію в Полтаві почали будувати ще у 1923 р. біля села Рибці. На заклик газети ,,Ізвестія” до населення полтавчани зібрали 61 тисячу карбованців. До травня 1924 р. основні роботи по спорудженню були виконані, тоді ж ,,Укрповітряшлях” затвердив штат повітряної станції у м. Полтаві, яка значилась вузловою та яку обслуговувало 5 осіб. Тоді ж було виконано перший пробний рейс за маршрутом ,,Харків-Полтава-Київ”.

Вранці 25 травня 1924 року з Харкова вилетів літак ,,Дорньє-Комета”, через годину він приземлився на аеродромі повітряної станції у Полтаві, потім літак взяв курс на Київ. Наступного дня відкрився ще один рейс ,,Харків-Одеса” через Полтаву. Так починалась повітряна історія Полтавщини.

У серпні 1931 року в Полтаві біля села Рибці вперше на Україні була створена авіабаза сільського та лісничого господарства – ,,Сільгоспавіація”.

З 1933 року з аеропорту почали доставляти пошту в райцентри області.

На початку війни особовий склад аеропорту і обладнання були евакуйовані до Харкова, потім – до Старобєльська та Актюбінська. Після визволення Полтавщини від окупації аеропорт розміщувався на території військового аеродрому поблизу села Рибці.

У 1949 році, з метою відокремлення цивільної авіації від військової, аеропорт Полтава було розміщено на заздалегідь підібраній ділянці, де він знаходиться й зараз.

З 1949 року розпочалась нова історія аеропорту від службових землянок, щитових будинків і ґрунтового льотного поля до потужного аеропортового комплексу.

У 1961 році було побудовано аеровокзал місцевих повітряних ліній потужністю 75 пасажирів за годину. Так, протягом 1972 року з аеропорту було відправлено 135 тисяч пасажирів, 24 тони пошти і 1 900 тон вантажу.

У 1984 році завершено будівництво аеровокзалу на 400 пасажирів за годину. У 1990 році з аеропорту було відправлено 145 тисяч пасажирів, 79 тони пошти і 3 717 тон вантажу.

З 1991 року почалось різке зменшення пасажиропотоку через Полтаву.

Нині аеропорт виконує чартерні рейси та польоти по застосуванні авіації в господарстві. Також на базі аеропорту проводяться навчання слухачів Кіровоградської льотної академії та базуються літаки двох приватних авіакомпаній.

У 2002 році аеропорт передано у власність територіальних громад області. Протягом останнього десятиріччя за кошти обласного бюджету здійснювалось утримання підприємства з метою збереження наявної інфраструктури. Адже цей стратегічний об’єкт можна буде ефективно використовувати при наявності економічних потреб та фінансових можливостей.