Про стан корупції в Україні

e-mail Друк PDF

27 травня за участі заступника голови обласної ради Володимира Микійчука відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Стан корупції в Україні та результати проведення аудиту стилю життя високопосадовців".

Метою засідання є проведення публічного обговорення стану корупції в Україні та результати моніторингової кампанії «Декларації без декорацій»: регіональний аспект.

У заході взяли участь члени громадської ради при обласній раді та облдержадміністрації, представники ЗМІ, громадських організацій, органів влади, правоохоронних органів, вищих навчальних закладів.

У ході засідання громадські контролери представили результати моніторингової кампанії «Декларації без декорацій», в якій дослідили стиль життя високопосадовців часів Януковича та виявили причини його невідповідності задекларованим статкам. Зокрема, директор Полтавської філії Суспільної служби України Ганна Кіященко поінформувала присутніх про результати дослідження декларацій посадових осіб Полтавської облдержадміністрації та міської ради.

Було привернуто увагу до проблеми недостовірного декларування доходів через існуючі сьогодні прогалини в законодавстві, де взагалі відсутній контроль за майновими деклараціями службовців, відсутні механізми виявлення недостовірності даних, не передбачено санкцій за неправдиві дані.

Для того, щоб змінити цю ситуацію, громадянські активісти на чолі з Transparency International Україна та спільно з міністерством юстиції України вже розробляють нововведення на законодавчому рівні, які мають врегулювати конфлікт інтересів публічних службовців та запровадити ефективний фінансовий контроль за статками посадовців. Зокрема, вони передбачають: створення Національної комісії з питань запобігання корупції, до функцій якої буде входити перевірка декларацій службовців та їх фактичного способу життя; створення загальнодержавної електронної системи майнових декларацій службовців з вільним онлайн доступом до неї усіх охочих; посилення відповідальності як не за подання службовцями власних декларацій, так і за неправдиві відомості в них.

У ході заходу учасники зібрання також мали можливість заслухати представників правоохоронних органів області, обмінятися досвідом роботи, обговорити проблемні питання.

Довідково : Transparency International Україна є представництвом глобальної антикорупційної неурядової організації Transparency International, що має понад 90 національних представництв та працює більше як у 100 країнах світу. Місія ТІ Україна: обмежити збільшення рівня корупції в Україні шляхом сприяння прозорості, підзвітності і доброчесності публічної влади і громадянського суспільства. Дізнатися більше про діяльність організації можна на сайті www.ti-ukraine.org.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.