Ліки… дорожчі за життя

e-mail Друк PDF

27 травня у редакції Всеукраїнської громадсько-політичної газети „Зоря Полтавщини” відбулося засідання „круглого столу” на тему „Забезпечення населення області ліками. Проблеми і перспективи”. У роботі зібрання взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я Михайло Виноград, представники органів виконавчої влади, керівники фармацевтичних установ різних форм власності, інших профільних структур, представники громадських організацій.

Тема зібрання обумовлена значним здорожчанням ліків, що відбувається чи не щодня, та вже межує із загальнонаціональною проблемою. Чимало нарікань і на їхню якість.

 

Фахівці-фармацевти оперували цифрами на підтвердження того, що основний ріст ціни медичного препарату відбувається задовго до моменту, коли він потрапляє на аптечну вітрину. Представники контролюючих органів наводили свої аргументи, ставили не завжди зручні запитання керівникам аптечних установ різних форм власності. Загалом же було оприлюднено чимало проблемних питань, які необхідно порушувати на державному рівні.

За підсумками обговорення Володимир Марченко сформулював ряд актуальних пропозицій щодо змін відповідного законодавства. Свої побажання нададуть й інші учасники „круглого столу”. Водночас, задля розв’язання окреслених нагальних проблем вирішено розглянути питання стосовно підписання на місцевому рівні меморандуму між владою і фармпідприємствами, які працюють у сфері оптової і роздрібної торгівлі.

За матеріалами „Зорі Полтавщини”