Залучати позабюджетні ресурси для розвитку територіальних громад

e-mail Друк PDF

27 травня голова обласної ради Петро Ворона здійснив робочу поїздку у Решетилівський район та взяв участь у семінарі для представників органів місцевого самоврядування та керівників бюджетних організацій Решетилівського та Великобагачанського районів на тему: «Фахова майстерність для територіальних громад Полтавщини».

У ході заходу Петро Ворона презентував концепцію реформування місцевого самоврядування України, зупинився на проектній діяльності органів місцевого самоврядування області. Зокрема, розповів про обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, заснований обласною радою у 2010 році, проаналізував участь у конкурсі органів місцевого самоврядування.

- Відбувається перехід країни на інноваційний розвиток, - зазначив голова обласної ради. – Це вимагає отримання нових знань, у тому числі і щодо написання проектів розвитку територіальних громад.

Участь у конкурсах проектів, за словами Петра Ворони, дає реальну можливість залучити альтернативні фінансові ресурси для вирішення важливих питань розвитку територій. При цьому, кожен із проектів повинен передбачати фінансову участь у його реалізації органу місцевого самоврядування, партнерських організацій, громад.

Петро Ворона підкреслив, що проектний принцип широко впроваджується у країнах Європейського Союзу, сприяє активізації територіальних громад у вирішенні питань енергозбереження, водопостачання, ремонту шкіл, будинків культури, закладів охорони здоров’я, благоустрою територій тощо. Адже самі громади визначають найважливішу проблему, долучаються до написання та реалізації проекту.

Обласна рада розробила методичні рекомендації по написанню проектів, її працівники готові надати відповідні консультації.

У минулому році на конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області було подано 73 проекти, - наголосив Петро Ворона. – На реалізацію проектів переможців обласна рада виділила 2 млн. 267 тис. грн. Загалом ці проекти акумулюють більше 8 млн. грн.. з різних джерел, включаючи організації – партнери. Сподіваємося, що цього року проектів, поданих на обласний конкурс, буде удвічі більше.

Про проекти та програми Європейського Союзу, можливості залучення європейських грантів на вирішення проблемних питань територіальних громад області поінформувала координатор проектів та програм Європейського Союзу Надія Костіна.

Петро Ворона та Надія Костіна відповіли на запитання учасників семінару.

У роботі семінару взяли участь голова Решетилівської районної ради Петро Кошовий, голова райдержадміністрації Віктор Бережний, заступник голови Великобагачанської районної ради Григорій Полтавець.