Тема розмови – функціонування та розвиток мисливських угідь

e-mail Друк PDF

30 травня в обласній раді відбулося засідання «круглого столу», на якому розглянуто актуальні питання функціонування та розвитку мисливських господарств в області.

У засіданні взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального використання природних ресурсів Тетяна Корост, депутати обласної ради Віктор Скочко, Анатолій Попельнюх, Юрій Шляховий, Геннадій Коваленко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та обласної ради, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, сільські голови, представники громадських організацій, очільники мисливських господарств та мисливствознавці.

У форматі діалогу відбувся обмін думками щодо ефективності господарювання в мисливських організаціях області різних форм власності.

У виступах голови постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального використання природних ресурсів Тетяни Корост, депутата Полтавської районної ради Дмитра Геращенка, першого заступника начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Олексія Тенянка наголошувалося на необхідності забезпечення проведення мисливськими господарствами біотехнічних заходів по збереженню та відтворенню диких тварин, подання достовірної інформації щодо кількості звірів, забезпечення фахівцями-мисливствознавцями, укладення договорів із землевласниками та землекористувачами угідь.

Як приклад у веденні мисливських угідь, Тетяна Корост навела діяльність мисливських організацій різної форми власності у Гадяцькому районі.

Голова обласної ради Петро Ворона звернув увагу на те, що частина мисливських угіль, які перебувають у державній власності, сьогодні передані в суборенду приватним структурам, що, на переконання Петра Ворони, є неприпустимим. Адже на розвиток цих угідь були витрачені чималі бюджетні кошти.

Критичні зауваження до роботи обласного управління лісового та мисливського господарства в частині вимог до пакету документів для отримання у користування мисливських угідь висловив голова обласної організації УТМР Костянтин Боровик. Внаслідок конфлікту інтересів мисливських господарств різних форм власності, обласна організація УТМР після перезакріплення мисливських угідь не отримала 5 тис. га мисливських угідь, якими раніше користувалася та у розвиток яких вклала значні фінансові ресурси.

Відтак, голова обласної ради Петро Ворона вніс пропозицію – звернутися до обласної прокуратури з проханням вивчити та надати висновки щодо правомірності прийнятих обласною радою проблемних рішень стосовно надання в користування мисливських угідь. Цю пропозицію учасники «круглого столу» підтримали.

Про необхідність забезпечення права місцевих жителів на відпочинок у лісі, збір грибів та ягід, рибальство на водоймах вели мову депутат обласної ради Геннадій Коваленко, представник Громадської Ради при облдержадміністрації Олексій Шаманенко.

Також у ході обговорення було порушено питання щодо необхідності вдосконалення чинного законодавства, яке сьогодні забороняє єгерям складати протоколи за порушення мисливцями правил полювання.

Досвідом роботи у веденні мисливського господарства поділився керівник ПАФ «Подоляка» Диканського району Олександр Подоляка.

Учасники «круглого столу» визначили за доцільне прийняти нову редакцію Положення про комісію з питань визначення ефективності ведення мисливського господарства при обласному управлінні лісового та мисливського господарства та поновити її склад. Наразі до комісії поряд із фахівцями-мисливствознавцями увійдуть депутати обласної ради, представники громадських організацій, управління Держкомзему в області, екологи, юристи та науковці.

Учасники діалогу задекларували спільні дії задля ефективної роботи та розвитку мисливських господарств Полтавщини.