Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради

e-mail Друк PDF

3 червня у Полтаві відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради, на якому розглянуто питання забезпечення розвитку територій.

Вів засідання голова обласної ради Петро Ворона.

Розпочалося засідання з презентації проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», яку провів директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак. Йшлося про субпроект, що планується реалізувати на Полтавщині: «Контроль над артеріальним тиском у селах та містах популяції Полтавської області у віковій групі 40-60 років». Як підкреслив Віктор Лисак, проект отримав позитивні висновки експертів Світового банку. Він передбачає проведення комплексу заходів щодо виявлення та лікування гіпертонічної хвороби: забезпечення медиків сертифікованим сучасним діагностичним та лікувальним обладнанням, комп’ютерною технікою та відповідними програмами, створення електронної бази даних на пацієнтів, проведення лабораторних досліджень, тренінгів тощо. Реалізація даного проекту у значній мірі залежатиме не лише від медичних працівників, а й від підтримки органів місцевого самоврядування.

Роботу благодійної організації «Лікарняна каса Полтавщини», яка бере активну участь у забезпеченні фінансування надання медичної допомоги членам організації, сприяє розвитку охорони здоров'я в Полтавській області, представив виконавчий директор організації Віталій Шевченко. Так, на початок нинішнього року в благодійній організації «Лікарняна каса Полтавщини» перебувало 26255 чоловік (1,8 % загальної кількості населення області). З часу заснування організації (2004 рік) надано допомогу на лікування та обстеження хворих в стаціонарних і амбулаторних умовах у понад 157 тисячах звернень. За період з 2004 по 2013 рік «Лікарняною касою Полтавщини» було безкоштовно передано лікувальним закладам області медичне обладнання на понад 5,5 млн. грн.; на обстеження та лікування членів організація використала понад 30 млн. грн.

У форматі діалогу учасники зібрання обмінялися думками щодо вдосконалення роботи та перспектив розвитку цієї благодійної організації. Було констатовано, що підвищити ефективність роботи «Лікарняної каси Полтавщини» має дієва підтримка цієї організації з боку органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, громадськості, працівників медичних установ області, широке інформування населення про перспективи перебування у «Лікарняній касі Полтавщини».

Про діяльність обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, співпрацю з районними та міськими радами поінформувала голова обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі Світлана Янко. Вона підкреслила важливість прийняття районних програм підтримки кредитування індивідуального житлового будівництва на селі, що забезпечить вирішення житлових питань місцевого населення.

Досвідом співпраці Семенівської районної ради з обласним фондом підтримки індивідуального житлового будівництва на селі поділилася голова Семенівської районної ради Ольга Мохун.

Потому члени Координаційної ради заслухали інформацію виконуючого обов’язки начальника управління з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації Михайла Габора про стан розвитку масової фізичної культури та спорту у сільській місцевості, співпрацю органів місцевого самоврядування з організаціями ВФСТ «Колос», яке опікується питаннями розвитку фізичної культури та спорту на селі.

Насамкінець засідання голова обласної ради Петро Ворона поінформував присутніх про питання, які планується розглянути на черговій сесії обласної ради; перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко – про напрацювання робочої групи щодо здійснення аналізу рішень обласної ради шостого скликання з питань користування надрами на території Полтавської області, пропозиції стосовно дієвої фінансової участі підприємств нафтогазового комплексу у розбудові соціальної інфраструктури територій, на яких ведеться видобуток вуглеводнів.

У ході засідання голова обласної ради Петро Ворона вручив Почесну грамоту обласної ради Сенчанському сільському голові Лохвицького району Миколі Заліському, якою він нагороджений за вагомий особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування та активну життєву позицію.