На порядку денному - реформи з децентралізації

e-mail Друк PDF

3 червня у залі засідань обласної ради відбувся тренінг для представників органів місцевого самоврядування Полтавської, Сумської та Харківської областей на тему: «Реформи з децентралізації».

Захід організовано швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO за сприяння обласної ради.

У тренінгу взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук.

Відкриваючи навчання, голова обласної ради Петро Ворона зазначив важливість проведення реформи місцевого самоврядування в Україні, децентралізації влади, широке обговорення даного питання.

Учасників тренінгу привітали керівник швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO Оксана Гарнець, голова Асоціації малих міст, віце-президент Асоціації міст України Павло Козирєв, експерт проекту Ігор Абрам’юк.

Про реформу місцевого самоврядування та територіальної організації влади поінформував радник Віце-прем’єр-міністра регіонального розвитку України, директор з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук. Йшлося про зміст та етапи реформування, повноваження та ресурси місцевих рад, удосконалення системи адміністративно-територіального устрою України. Було наголошено, що суть децентралізації влади - максимально передати повноваження на місця і фінансові інструменти для реалізації цих повноважень, чітко розмежувати повноваження між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади за принципом субсидіарності, визначити механізми відповідальності органів місцевого самоврядування перед суспільством і перед державою.

В обговоренні питання взяли участь Новосанжарський селищний голова Андрій Река, Кобеляцький міський голова Олександр Ісип, Омельницький сільський голова Кременчуцького району, голова регіонального відділення Асоціації сільських та селищних рад Олександра Шереметьєва, Лучанський сільський голова Лохвицького району Анатолій Лук’янов, Чутівський сільський голова Оржицького району Мирослав Боговик, Зачепилівський сільський голова Новосанжарського району Михайло Заріцький та інші.

У ході тренінгу його учасники також розглянули очікувані результати реформи, які представив директор Інституту територіального розвитку Юрій Ганнущак.

Завершив тренінг виступ експерта швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO Ігоря Абрам’юка щодо реальної участі громадян в управлінні територіями та громадами: суспільний запит, стан та перспективи у контексті реформи місцевого самоврядування.