Реформи з децентралізації в медіа

e-mail Друк PDF

4 червня у Полтаві відбувся тренінг для представників засобів масової інформації Полтавської, Сумської та Харківської областей на тему: «Реформи з децентралізації в медіа», організований швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO за сприяння обласної ради.

У відкритті тренінгу взяв участь голова обласної ради, член Національної Спілки журналістів України Петро Ворона. Він, зокрема, зазначив важливу роль засобів масової інформації у поданні об’єктивної інформації щодо сутності, призначення та очікуваних результатів реформ з децентралізації, у формуванні громадської думки щодо доцільності запланованих змін.

Модератором заходу був відомий український журналіст, ведучий популярного політичного ток-шоу «Свобода слова» на телеканалі ICTV Андрій Куликов.

Перед учасниками зібрання виступив радник Віце-прем’єр-міністра регіонального розвитку України, директор з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук, який розповів зміст, етапи реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади; зупинився на питанні висвітлення реформ з децентралізації в медіа.

Потому науковець відповів на запитання журналістів.

Практичній частину тренінгу, яка містила конкретні поради щодо роботи медійників із органами місцевого самоврядування, добування інформації, провів Андрій Куликов. Відбулося моделювання ситуацій, обговорення дій журналістів.

У ході тренінгу його учасники також розглянули очікувані результати реформи, які представив директор Інституту територіального розвитку Юрій Ганнущак.

Про реальну участь громадян в управлінні територіями та громадами: соціальний запит, стан та перспективи у контексті реформи місцевого самоврядування, роль і завдання медіа у процесах демократизації суспільства розповів експерт проекту Ігор Абрам’юк.

Завершився тренінг роботою журналістської майстерні.