Працівники органів влади та громадськості знайомляться з польським досвідом системних змін

e-mail Друк PDF

5 червня у Полтаві розпочався тренінг у сфері місцевого самоврядування в рамках реалізації проекту «Польський досвід системних змін.Практичні імплікації для України».

Захід проводиться представниками Фундації Менеджерських ініціатив з міста Любліна (Республіка Польща) за сприяння Полтавської обласної ради.

У тренінгу беруть участь працівники міських рад міст обласного значення, структурних підрозділів облдержадміністрації та обласної ради, представники громадськості.

Учасників навчання привітали голова обласної ради, доктор наук із державного управління Петро Ворона, засновник і голова Правління Фундації Менеджерських ініціатив та голова Програмної Ради Центру Східних Компетенцій Павел Прокоп, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко.

Петро Ворона, зокрема, зазначив, що проведені у Польщі реформи дозволили сформувати громадянське суспільство, активізувати громади у питаннях розвитку територій, наблизити владу до людей, а людей до влади. Відтак, на думку Петра Ворони, у реформуванні місцевого самоврядування та територіальної організації влади на Україні доцільно використати досвід польських, а також французьких колег. Разом із тим, Петро Ворона застеріг від зволікання з проведенням реформ, децентралізацією влади на Україні. Реальна влада на місцях, на переконання голови обласної ради, забезпечить стабільний соціально-економічний розвиток як регіонів, так і держави в цілому, сприятиме підвищенню добробуту громадян.

Програма тренінгу передбачає поглиблену діагностику організаційних елементів у функціонуванні виконавчих органів міських рад (аналіз сфер, яким недостатньою мірою приділяється увага і які вимагають перетворень, сфери дублювання роботи, обслуговування мешканців, обіг інформації, кваліфікація та компетенція працівників).

Учасники навчання за допомогою тренерів працюватимуть над створенням оптимальних моделей управління муніципалітетом, в яких буде враховано сучасні стандарти управління у самоврядуванні та які будуть пристосовані до існуючого законодавчого поля і фактичної ситуації в Україні.

У ході тренінгу відбудуться дискусії, поєднані з плануванням потенційних сценаріїв розвитку, використанням сучасних знань щодо розбудови самоврядування в Європі та проектів змін законодавчо-нормативної бази, практики функціонування самоврядування в Україні.

Триватиме тренінг два дні.

Проект "Польський досвід системних змін. Практичні імплікації для України" співфінансований у рамках програми польського співробітництва для розвитку Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща. Програма "Підтримка демократії".