У руслі конструктивної співпраці

e-mail Друк PDF

6 червня в обласній раді відбулося засідання «круглого столу», на якому розглянуто актуальні питання реєстрації права оренди земельсільськогосподарського призначення.

У засіданні взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, голова облдержадміністрації Віктор Бугайчук, голова Державної реєстраційної служби України Ганна Онищенко, начальник Головного управління юстиції в області Ірина Пашко, начальники реєстраційних служб територіальних управлінь юстиції, представники аграрного сектору області.

Полтавщина в аграрному напрямку регіон дуже потужний, із загальної площі території області землі сільськогосподарського призначення складають близько 78 %, тому питання реєстрації прав на землі сільськогосподарського призначення є пріоритетними та актуальними.

У ході засідання у форматі діалогу відбувся обмін думками щодо врегулювання проблемних питань, що виникають в процесі державної реєстрації прав оренди земель сільськогосподарського призначення. Зокрема,йшлося про відсутність необхідного кадрового забезпечення та спрощення процедури реєстрації.

Перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко звернув увагу на те, що депутатів обласної ради постійно турбують проблеми використання землі взагалі і в першу чергу сільськогосподарського призначення. Про це свідчать численні звернення обласної ради до центральних органів влади з пропозиціями щодо врегулювання правового поля у земельному, податковому, природоохоронному законодавстві. До прийняття відповідних рішень парламентом України, на Полтавщині підписано Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю.

Після детального обговорення учасники діалогу задекларували спільні дії задля вирішення проблемних питань реєстрації права оренди земель сільськогосподарського призначення.