Семінар про актуальні проблеми конституційної реформи самоврядування та територіальної організації влади

e-mail Друк PDF

10 червня в Полтавському юридичному інституті Національного університету «Юридична академія імені Ярослава Мудрого» відбувся семінар для керівників територіальних органів центральних органів виконавчої влади, структурних підрозділів облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, студентської молоді на тему: «Актуальні проблеми конституційної реформи самоврядування та територіальної організації влади».

Учасників семінару привітали перші керівники області - голова обласної ради, доктор наук з державного управління Петро Ворона та голова облдержадміністрації Віктор Бугайчук.

Петро Ворона, зокрема, наголосив, що настав час замінити діючу в Україні модель управління, яка була створена ще за радянських часів. Відповідно до Європейської Хартії місцевого самоврядування, ратифікованої Україною ще в 1997 році, місцеве самоврядування має врешті отримати широку правову і організаційно-фінансову автономію. Умовами ефективного проведення реформ Петро Ворона назвав політичну волю законодавчого органу - Верховної Ради України, фінансову підтримку, створення команди фахівців, сприймання ідеї реформування громадянським суспільством. Усвідомлення учасниками семінару необхідності та перспектив змін управлінської системи, на думку Петра Ворони, сприятиме успішній реалізації завдань реформ.

Потому відбулося навчання.

Про Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні доповів Петро Ворона.

Проведення реформ, вважає Петро Ворона, зумовлене недостатністю владних повноважень та ресурсів місцевих рад, дублюванням функцій і повноважень органами влади, неефективністю сучасного адміністративно-територіального устрою України. Заплановані зміни повинні забезпечити децентралізацію влади, повсюдність місцевого самоврядування, фінансову спроможність місцевих бюджетів, наблизити владу до народу та покращити якість надання громадянам адміністративних послуг, рівень життя населення. Наглядові та координуючі функції здійснюватимуть державні адміністрації.

Петро Ворона зупинився на досвіді проведення відповідних реформ у Франції та Польщі.

Насамкінець доповіді голова обласної ради констатував, що відповідні зміни назріли. На його думку, люди в Україні готові до них, є вотум довіри населення до влади.

Конституційну реформу в Україні (завдання, напрями, перспективи) представила директор Полтавського юридичного інституту Національного університету «Юридична академія імені Ярослава Мудрого», доктор юридичних наук, професор Наталія Гуторова.

Директор Інституту трансформації суспільства, кандидат економічних наук, професор Олег Сосківн поінформував про реформи територіальної організації влади в Україні в контексті зарубіжного досвіду.

Також у ході семінару було розглянуто питання щодо адміністративної реформи та реформування державної служби і служби в органах місцевого самоврядування, удосконалення механізмів взаємодії суспільства та влади, правового забезпечення реформ, актуальних завдань органів державної влади на сучасному етапі розвитку держави та інші.

Захід відбувся за сприяння обласної ради, облдержадміністраці,ї управління державної служби Головного управління державної служби України в Полтавській області, Полтавського юридичного інституту Національного університету «Юридична академія імені Ярослава Мудрого», обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій.