Говорили про свободу слова, соцмережі в Інтернеті, “Полтавський літератор” і публічну інформацію

e-mail Друк PDF

10 червня у відповідності до плану роботи на поточний рік відбулося розширене засідання постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери, яке за участі заступника голови обласної ради Володимира Микійчука та заступника голови облдержадміністрації Романа Чабановського провів голова постійної комісії Микола Ганнущенко.

До обговорення планового питання “Про стан свободи слова в Полтавській області” у присутності телерадіожурналістів разом із депутатами обласної ради Валентиною Петровою, Володимиром Козубом, Миколою Перепелицею, Ігорем Супруненком залучилися головний редактор обласної газети “Село полтавське” Лариса Коба, заступник головного редактора Всеукраїнської громадсько - політичної газети „Зоря Полтавщини”, заступник голови профільної комісії Громадської ради при обласній раді Віктор Кикоть, перший заступник - в.о. генерального директора ОДТРК “Лтава” Євген Лопушинський, директор ТРК “ІРТ-Полтава” Ігор Кужик, представники дотичних підрозділів обласної ради та облдержадміністрації.

Тематичну доповідь оприлюднив директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олег Пустовгар, який, зокрема, наголосив, що утвердження свободи слова, створення належних умов для вільної та безперешкодної діяльності суб'єктів інформаційних відносин, налагодження конструктивної співпраці між владою, засобами масової інформації та громадськістю, забезпечення відкритості у діяльності органів влади та максимальне задоволення інформаційних потреб населення – є пріоритетною компонентою розвитку інформаційного простору Полтавської області.

На теренах краю активно реалізуються програми, ухвалені обласною радою, які сприяють поглибленню свободи слова й забезпеченню громадян більш повною та об’єктивною інформацією про життя регіону та діяльність органів влади.

Зокрема, ХIV сесія обласної ради 21 грудня 2012 року затвердила Комплексну програму сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери в Полтавській області на 2013-2015 роки.

У її контексті профільним інструментарієм щодо забезпечення в області свободи слова є потенціал інформаційного простору Полтавщини.

Поряд із популярними серед полтавців центральними медіа суб’єктами, такими як: УКРІНФОРМ, "Голос України" та "Урядовий кур'єр", цьому процесу сприяють зареєстровані на теренах краю понад 500 друкованих ЗМІ, 120 з яких функціонують із чітким регулярним виходом. Пріоритет у формуванні громадської думки належить громадсько-політичним газетам, насамперед: „Зоря Полтавщини”, „Село полтавське”, „Вечірня Полтава”, „Коло”, „Полтавський вісник”, „Вісник Кременчука” та іншим.

Актуальні для громадян питання обговорюються щотижня за участі керівництва обласної ради та облдержадміністрації, депутатів, очільників владних структурних підрозділів, активістів Громадських рад при обласній раді та облдержадміністрації у прямих телерадіоефірах на ОДТРК „Лтава”, зокрема, у програмах „Виконавча влада: щоденні будні”, „На благо громади”, „Без кордонів” тощо.

Увійшли у практику регулярні репортажі про засідання постійних комісій та публічні заходи обласної ради, презентації коментарів фахівців і думок представників громадськості, що беруть у них участь, з приводу значущих подій у регіоні тощо, які продукуються, також, телевізійною студією “Місто”, телеканалом “ІРТ-Полтава”.

Загалом телерадіопростір Полтавщини становить 66 телерадіоорганізацій, які працюють згідно із ліцензіями Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

На даний час три телерадіокомпанії області вже транслюють і в аналоговому, і в цифровому режимі. Це ОДТРК „Лтава”, ТРК “ІРТ-Полтава”, Кременчуцька ТРК „Візит”. До 2015 року планується завершити впровадження цифрового телебачення в області.

Чільну власну нішу стосовно поширення свободи слова займають Інтернет-ресурси, що діють у Полтавській області, такі як: обласне комунальне інформаційне агентство „Новини Полтавщини”, Інтернет-видання „Полтавщина”, „В Полтаве.info”, полтавська філія інформаційного агентства „Новини України”, сайти „Кременчуцький телеграфъ”, „Коло” та інші.

Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації постійно контролюється стан дотримання вимог законодавства щодо недопущення будь-якого втручання у професійну діяльність представників засобів масової інформації, ця проблематика періодично розглядається колегією ОДА.

Раз на рік стан свободи слова в Полтавській області стає предметом дискусії на розширених засіданнях постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери.

Присутні отримали відповіді на свої запитання та висловили власні думки з обговорюваної проблематики. Констатовано, що станом до моменту нинішнього зібрання звернень та виступів ЗМІ щодо фактів утисків прав журналістів на свободу слова в області не було.

За підсумками дискусії ухвалено тематичні рекомендації постійної комісії, які будуть надіслані на місця та причетним виконавцям.

На засіданні, також, за участі начальника відділу інформаційно-комп’ютерного забезпечення апарату облдержадміністрації Юрія Репала, директора творчого виробничого об’єднання телевізійних програм ОДТРК “Лтава” Анатолія Мішина та в.о. директора ОКІА “Новини Полтавщини” Наталії Очкань розглянуто пропозиції директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олега Пустовгара щодо організації роботи з висвітлення діяльності обласної влади у соціальних Інтернет мережах.

Зокрема, рекомендовано відкрити представництва облдержадміністрації та ОДТРК “Лтава” у соціальних мережах Фейсбук, Твіттер, ВКонтакте.

Потому члени постійної комісії проаналізували проблематику, пов’язану із комунальним видавництвом “Полтавський літератор”. У цьому сенсі наголошено, що публічна компонента його діяльності є суспільно значущою і такою, що несе позитивне брендове та іміджеве навантаження у контексті популяризації Полтавщини.

Водночас, економічна і кадрова складові, які останнім часом не відповідали стратегії засновника, потребують відповідного коригування. З цією метою Управлінню майном обласної ради спільно із Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації рекомендовано, зокрема, остаточно визначитися й, у разі доцільності, внести на розгляд обласної ради проект рішення стосовно реорганізації комунальних однопрофільних суб’єктів господарювання на базі або за участі комунального видавництва “Полтавський літератор”.

Постійна комісія обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери на завершення засідання проаналізувала і схвалила роботу із запитами на публічну інформацію, що надходять на адресу обласної ради.