Відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму

e-mail Друк PDF

10 червня під головуванням Андрія Соколова відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму, в якому взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови облдержадміністрації Роман Чабановський, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, члени Громадської ради при обласній раді.

Відповідно до порядку денного засідання депутати заслухали інформацію про хід виконання обласної програми розвитку туризму і курортів на 2011-2015 роки. За інформацією заступника директора Департаменту інфраструктури та туризму облдержадміністрації Лариси Оніщук, основним завданням туристичної галузі є збільшення туристичних потоків, формування позитивного іміджу області, популяризація культурної спадщини та духовних надбань шляхом створення нових туристичних маршрутів. Маршрути формуються на основі новостворених об’єктів та встановлення партнерських стосунків і взаємозобов’язань підприємців та підприємств, які входять до кластерної моделі функціонування.

Департамент інфраструктури та туризму облдержадміністрації, під час виконання покладених на нього завдань державного регулювання галузі, активно співпрацює з 10 громадськими організаціями туристичного спрямування та більш, ніж із 200 суб’єктами господарювання.

Розвиток туристичного бізнесу забезпечує 226 туристичних фірм. За останні 3 роки їх кількість збільшилася на 50 %, що свідчить про перспективи розвитку галузі туризму, попит на туристичні послуги та підтримку підприємницької ініціативи.

Реєстр екскурсоводів налічує 201 фахівця й постійно поповнюється новими кадрами. Туристам пропонується понад 100 туристично-екскурсійних маршрутів. 34 державних та 100 громадських музеїв обслугували за минулий рік понад 600 тис. осіб.

Функціонує 86 осель зеленого туризму, 14 туристично-інформаційних центрів, більшість яких знаходяться в музейних та готельних закладах, на автовокзалах.

Як доповіла Лариса Оніщук, по заходам 2014 року станом на 1 червня профінансовано 16,3 тис. грн. та зареєстровано, але не профінансовано – 7,5 тис. грн., основна частина яких була спрямована на відзначення 200- річчя з дня народження Т.Г. Шевченка.

Протягом звітного періоду відбулись також наступні заходи: маркування та інформаційне облаштування туристично-екскурсійних маршрутів шляхом встановлення вказівників, біг-бордів, сіті-лайтів; проводилася інвентаризація переліку об’єктів закладів розміщення та санаторно-курортних закладів області; здійснено узагальнення державної статистичної звітності за формою «1-ТУР» за 2013 рік, що дало можливість дослідити туристичні потоки та напрямки діяльності туристичних фірм області; проведено заходи з водного туризму, екофестивалі та ін.

За інформацією заступника директора Департаменту інфраструктури та туризму облдержадміністрації, у найближчих планах – продовження науково-методичного опрацювання туристичних маршрутів, заходи щодо міжнародного туристичного співробітництва, туристичні культурно-мистецькі заходи, такі як фестиваль бардівської пісні «Пісенні мандри», «Свято Івана Купала», Сорочинський ярмарок та інші.

Депутати прийняли до відома дану інформацію та з метою підвищення ефективності програми підтримали пропозицію Петра Ворони створити туристично-інформаційний центр та спрямувати кошти з обласного бюджету на оновлення рекламних туристичних постерів.

Слідом розглядалося питання про хід виконання та про внесення змін та доповнень до обласної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки. Як доповів заступник начальника управління з питань фізичної культури і спорту Михайло Габор, впродовж останніх двох років в області проводиться інвентаризація спортивних споруд, 1743 об’єкти внесено до Єдиного Всеукраїнського реєстру спортивних споруд України.

На сьогодні побудовано 8 сучасних спортивних майданчиків зі штучним покриттям за рахунок спільних коштів обласного та місцевого бюджетів, позабюджетних надходжень. Облаштування, ще трьох планується завершити у листопаді поточного року.

Збудовано два 25 - ти метрових плавальних басейни в Полтавському юридичному інституті Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого таГадяцькій спеціалізованій школі-інтернаті.

Щороку проводиться обласний місячник по облаштуванню простих спортивних майданчиків. За підсумками місячника відремонтовано та облаштовано 93 відсотка майданчиків від їх загальної кількості (2011 рік відремонтовано 88% ), на що використано близько 823,9 тис. грн., з них 490,1 тис.грн. бюджетних коштів.

Загалом на будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт та утримання спортивних споруд за останні два роки використано понад 43 млн. грн.

Кількість населення, яке залучене до фізкультурно-оздоровчих занять становить 149620 осіб, що складає 10 % від загальної кількості населення області (2011 рік – 152890 осіб).

Михайло Габор прозвітував про проведені спортивні заходи та детально зупинився на майбутніх планах управління, а саме на необхідності :створення міських центрів фізичного здоров’я населення ,,Спорт для всіх” у 9 містах районного підпорядкування; проведення роботи спортивних секцій в позашкільний час; посилення контролю за дотриманням спортивними школами вимог Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу, виконання програм з видів спорту, чинного законодавства; продовження роботи з будівництва сучасних спортивних майданчиків зі штучним покриттям, модернізацію та оновлення існуючих площинних споруд за рахунок корпорації коштів місцевих бюджетів та інших форм фінансування не заборонених законодавством.

Директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Сергій Шевчук поінформував депутатів про хід виконання обласної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки в освітніх закладах області.

Серед кола винесених на обговорення питань особливу увагу викликало питання про передачу в обласну комунальну власність Гребінківського спорткомплексу. Члени комісії вирішили провести виїзне засідання з метою вивчення даного питання.

Депутати також підтримали пропозицію профільного управління щодо будівництва у 2014 році спортивних майданчиків зі штучним покриттям у Кобеляцькому районі (с. Світлогірське), Полтавському районі (с. Заворскло), Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка та рекомендували Департаменту фінансів облдержадміністрації при внесенні змін до показників обласного бюджету на 2014 рік передбачити 780 тис. грн. на дані об’єкти.

Відповідно до порядку денного було заслухано звіт директора комунальної установи «Обласниймолодіжний центр» Полтавської обласної ради про свою діяльність. Члени профільної комісії піддали критиці роботу обласного молодіжного центру та відмітили низьку ефективність його діяльності.

Після детального обговорення напрямків діяльності установи, з метою прийняття рішення про доцільність існування закладу депутати ухвалили рішення провести засідання круглого столу за участі молодіжних організацій та студентської молоді.

Депутати також заслухали та затвердили звіт директора комунальної установи «Полтавський обласний соціальний центр матері та дитини» про свою діяльність з позитивними висновками та рекомендували продовжити дію трудового контракту з його керівником на 1 рік.