Опрацьовано проекти рішень чергової сесії

e-mail Друк PDF

17 червня на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном, яке відбулося під головуванням Валерія Пархоменка, розглянуті питання, внесені до проекту порядку денного двадцятої третьої сесії обласної ради. У роботі комісії взяли участь голова обласної ради Петро Ворона,перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, члени громадської ради при обласній раді.

Відповідно до порядку денного депутати розглянули питання про внесення змін до показників обласного бюджету на 2014 рік. За інформацією директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Павла Кропивки, на утримання закладів та установ обласного значення, проведення заходів, формування бюджету розвитку додатково спрямовується 19 млн. грн., у тому числі на: утримання закладів охорони здоров’я – 6 млн. грн.; соціальний захист населення - 3 млн. грн.; капітальний ремонт балкону Полтавського академічного обласного театру ляльок - 63 тис.грн.; фінансування заходів комплексної програми сприяння розвитку громадського суспільства та інформаційної сфери в Полтавській області на 2013-2015 роки" - 697,2 тис. грн.; фінансування регіональної Програми заходів з організації рятування людей на водних об’єктах Полтавської області на 2011-2015 роки" - 100 тис. грн.; фінансування регіональної програми "Територіальна оборона" - 3 млн.грн.; фінансування комплексної Програми профілактики правопорушень на 2011 - 2015 роки - 500 тис. грн.; на проведення капітальних ремонтів покрівель загальноосвітніх закладів - 4,2млн.грн.; будівництво сучасних спортивних майданчиків зі штучним покриттям - 1,04 млн. грн.; ОКВПТГ "Миргородтеплоенерго" для заміни генеруючого обладнання котельні по пров. Спартаківському, 8 м.Миргород - 300 тис.грн.; Кобеляцькій райдержадміністрації (субвенція) на проведення часткової реекспозиції літературно-меморіального музею-садиби Олеся Гончара в с. Сухе Кобеляцького району (погашення кредиторської заборгованості за 2012 рік) - 56 тис. грн.; управління майном обласної ради на придбання матеріалів та конструкцій, оплату теплопостачання - 33 тис.грн.; книжковий магазин "Планета" для поповнення статутного фонду -20 тис.грн.

Члени бюджетної комісії підтримали запропоновані зміни та рекомендували додатково спрямувати 1 млн. грн. на підтримку переселенців з Луганської, Донецької областей та Криму, 980 тис.грн на проведення реконструкції котельні державного навчального закладу «Решетилівський професійний аграрний ліцей ім. І.Г. Боровенського», на ремонт ситсеми опалення видавництва Лубни 100 тис.грн., на оздоровлення інвалідів - 40 тис.грн., на моніторинг обстановки в районі можливого виникнення надзвичайної ситуації – 90 тис.грн., на удосконалення системи оповіщення населення про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій – 150 тис. грн.

Серед кола винесених на обговорення питань особливу увагу депутатів викликало питання про затвердження регіональної програми «Територіальна оборона» на 2014 рік, метою якої є здійснення заходів щодо матеріально-технічного забезпечення потреб особового складу підрозділів територіальної оборони області засобами захисту, предметами речового майна і спорядження для підтримання боєготовності та ефективного виконання завдань щодо захисту державного суверенітету і незалежності держави, охорони важливих (стратегічних) об’єктів і комунікацій, органів державної влади, території і населення нашої області, боротьби з диверсійними та іншими незаконно створеними озброєними формуваннями, а також підтримання безпеки і правопорядку, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру.

Після детального обговорення депутати підтримали даний проект рішення та вирішили спрямувати на заходи програми 3 млн.грн.

Депутати також схвалили питання про внесення змін та доповнень до Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки, обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2020 роки, регіональної Програми розвитку професійно-технічної освіти Полтавської області на 2012-2015 роки. Зокрема було підтримано: будівництво у 2014 році спортивних майданчиків зі штучним покриттям у Кобеляцькому районі (с. Світлогірське), Полтавському районі (с. Заворскло), Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка, Полтавській державній аграрній академії; надання додаткових послуг для ветеранів війни та ін.

Розгляд питань про внесення змін до розподілу коштів субвенції з державного бюджету обласному бюджету у 2014 році на проведення робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, про внесення змін та доповнень до Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки, про надання згоди на прийняття майна та водопровідних мереж у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області з метою доопрацювання перенесли на засідання наступної комісії.

У ході засідання представники громадської ради при обласній раді та Полтавського Євромайдану піддали гострій критиці результати засідання конкурсної комісії конкурсу соціальних проектів програм, розроблених громадськими організаціями та їх спілками стосовно дітей, молоді, жінок та сім’ї на 2014 рік. Йшлося про порушення роботи конкурсної комісії та скасування її рішень. Кошти,які були передбачені на реалізацію заходів проектів пропонувалося направити на матеріальне-технічне забезпечення потреб особового складу підрозділів територіальної оборони області.

Члени бюджетної комісії одноголосно схвалили рішення про проведення детальної перевірки результатів засідання вищевказаної конкурсної комісії.

З поміж іншого члени бюджетної комісії розглянули заяви та звернення щодо оренди нерухомого майна обласної комунальної власності, укладення договорів позички, погодили питання про приймання – передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області, підтримали питання про внесення змін до рішення одинадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 23 травня 2012 року «Про приймання-передачу обласного комунального виробничого підприємства водопровідно-каналізаційного господарства «Миргородводоканал».