Засідання постійної комісії з питань екології та раціонального природокористування

e-mail Друк PDF

18 червня під головуванням Тетяни Корост відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування, в якому взяли участь керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, члени Громадської ради при обласній раді та облдержадміністрації.

Розпочалося засідання з обговорення проблемного питання про використання орендарем ТОВ “Кременчуцька металургійна компанія“ земельної ділянки площею 8,84 га для створення екологічно чистої регенераційної площадки по переробці відходів ливарного виробництва з наступним залісненням очищенної площі на території Білецьківської сільської ради Кременчуцького району.

Білецьківська сільська рада звернулась до постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування з проханням сприяти вирішенню конфліктної ситуації, яка виникла внаслідок засмічення земельних ресурсів сільської ради відходами сталеливарного виробництва ПАТ «Кременчуцький сталеварний завод».

Білецьківська сільська рада наполягає на розірванні договору аренди з ТОВ “Кременчуцька металургійна компанія“ через те, що роботи по переробці відходів ливарного виробництва не здійснюються та не ведеться будь яка господарська діяльність, яка б передбачала здійснення відповідних природоохоронних заходів. На сьогоднішній день справа про розірвання договору не вирішена та знаходиться в суді.

На пропозицію депутата обласної ради Івана Панасенка з метою детального опрацювання проблеми комісія ухвалила рішення про проведення виїзного засідання у Білецьківській сільській раді за участі фахівців Державної екологічної інспекції у Полтавській області, Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів облдержадміністрації, членів постійної комісії обласної ради з питань промислової політики, підприємництва та інвестицій.

У ході засідання комісії депутати також розглянули та підтримали зміни до Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2014 році, затвердженого рішенням двадцять другої сесії обласної ради шостого скликання від 25 квітня 2014 року. За рахунок резерву екологічного фонду кошти передбачаються: Решетилівському комунальному підприємству "Водоканал" на придбання та заміну обладнання КНС-1 - 100 тис. грн., Засульській сільській раді Лубенського району на придбання асенізаційного автомобіля -199 тис.грн., Миргородській міській раді на реконструкцію площадки первинних відстійників очисних споруд - 390 тис.грн., Устивицькій сільській раді Великобагачанського району на придбання спеціалізованої сміттєзбиральної техніки - 350 тис.грн., Потоківській сільській раді Кременчуцького району на придбання сміттєвоза – 300 тис. грн., Степненській сільській раді Полтавського району на придбання спеціалізованої сміттєзбиральної техніки – 340 тис.грн., Чапаївській сільській раді Чутівського району на придбання спеціалізованої сміттєзбиральної техніки – 400 тис. грн., Козельщинській селищній раді на придбання сміттєвоза – 380 тис.грн.

З метою спрощення процедури отримання суб’єктами господарювання дозвільних документів на проведення робіт на землях водного фонду та вчасного освоєння державних коштів члени екологічної комісії схвалили рішення звернутися до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо внесення змін до відповідних Постанов та законодавчих актів. Сьогодні, відповідно до вимог законодавства, щоб поліпшити екологічний стан, відрегулювати та відновити водність русла ділянки річки суб’єкту господарювання нобхідно отримати погодження з Держрибагенством, Держгеонадрами, Мінприродою, органами місцевого самоврядування та територіальними органами Держземагенства, що набагато ускладнює процедуру отримання дозволу.

З поміж іншого депутати розглянули та погодили питання“Про внесення змін до опису меж на користування товариством з обмеженою відповідальністю “Агротехсервіс“ мисливськими угіддями на території Решетилівського району”, “Про внесення змін до опису меж на користування Решетилівською районною громадською організацією “Сокіл“ мисливськими угіддями на території Решетилівського району”,“Про затвердження Порядку встановлення лімітів на використання природних ресурсів місцевого значення (крім корисних копалин) у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Полтавської області та Порядку видачі дозволів на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Полтавської області“.