Депутати ознайомилися з роботою психоневрологічних будинків-інтернатів у Пирятинському районі

e-mail Друк PDF

18 червня у Пирятинському районі відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення.

У засіданні, яке вів голова комісії Анатолій Олійник, взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, перший заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ніна Черняк, начальник управління майном обласної ради Сергій Сагайдачний, голови профільних комісій Громадської ради при обласній раді Ігор Убий-вовк та Громадської ради при облдержадміністрації Віктор Демочко, голова обласного осередку Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Сергій Чумак.

Учасники виїзного засідання ознайомилися з матеріальною базою та роботою Кротівського і Пирятинського психоневрологічних будинків-інтернатів, які відносяться до об’єктів спільної власності територіальних громад області та знаходиться в оперативному управлінні Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, спілкувалися з працівниками та підопічними.

Як розповів директор Кротівського будинку-інтернату Петро Данілков, у закладі перебуває 116 підопічних. Їх обслуговують 84 працівника.

Затишні спальні кімнати, новозбудована їдальня з сучасним обладнанням, зони відпочинку та спортивні майданчика залишили у полтавських гостей гарне враження.

У користуванні будинку-інтернату перебуває 134 га землі, на яких вирощується пшениця, овес, кукурудза, ячмінь, огородина. Землю обробляють власної технікою. Є три трактори, вантажний автомобіль і навіть комбайн. На фермах утримується 64 корови та 145 свиней.

За словами першого заступника директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ніни Черняк, результативна робота підсобного господарства дала можливість повністю забезпечити потреби інтернату у молоці, м’ясі, овочах – здешевити харчування підопічних до 19 гривень на один ліжко день. На сьогодні – це найкращий показник серед будинків-інтернатів системи соціального захисту населення.

Залишки сільгосппродукції інтернат реалізує, а кошти направляє на потреби підопічних.

У Пирятинському психоневрологічному будинку-інтернаті (директор Олег Тристан) перебуває 99 підопічних. Функціонує підсобне господарство, в якому 33 корови, 130 свиней, 95 га орної землі. Гордістю закладу є сучасна лікувально-виробнича майстерня, створена за підтримки Фонду Східна Європа за рахунок коштів UniCredit Foundation та Агентства США з Міжнародного розвитку (USAID). За допомогою сучасного обладнання та консультацій майстра підопічні набувають практичних навичок у виробництві виробів із глини. У кімнаті навпроти обладнана власна поліграфічна майстерня, де також практикуються підопічні.

Саме трудотерапія, яка здійснюється за показанням лікаря, змістовне дозвілля, заняття спортом позитивно впливає на стан здоров’я людей з обмеженими фізичними можливостями, допомагає їм адаптуватися до навколишнього середовища, відчути себе активними учасниками життя.

В обох будинках-інтернатах впадають в очі благоустрій територій, чистота, доглянутість людей із особливими потребами, привітне ставлення до них персоналу.

Це відзначили заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, голова профільної комісії Анатолій Олійник, депутати Тамара Дорохіна, Віктор Кравецький, представники громадських організацій.

У ході пленарної частини засідання депутати розглянули роботу керівників суб’єктів господарювання спільної власності територіальних громад області – директора Гадяцького геріатричного будинку-інтернату Федора Артеменка, директора Токарівського психоневрологічного будинку-інтернату Леоніда Барвінка, директора Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці Миколи Чабана, директора Кротівського психоневрологічного будинку-інтернату Петра Данілкова – та рекомендували продовжити з цими керівниками термін дії трудових контрактів.

Комісія підтримала внесення змін та доповнень до обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2020 роки, які планується затвердити на двадцять третій сесії обласної ради. У ході обговорення питання депутати звернули увагу на необхідність створення умов для оздоровлення інвалідів у санаторно-курортних закладах області

Знайшли підтримку у депутатів також проекти рішеннь «Про присвоєння імені Олексія Васильовича Синяговського комунальному закладу Полтавської обласної ради «Зіньківський дитячий будинок-інтернат» (ініційоване трудовим колективом будинку-інтернату), «Про затвердження розпоряджень голови обласної ради».

Члени комісії схвалили проект Звернення до Міністра соціальної політики України Людмили Денисової щодо недоцільності запланованої міністерством реорганізації Полтавського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства, яке зумовить погіршення забезпечення інвалідів області протезно-ортопедичними виробами.