У полі зору депутатів – питання протидії поширенню наркоманії

e-mail Друк PDF

19 червня під головуванням Михайла Винограда відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я.

У роботі комісії взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, начальник Державної служби з лікарських засобів в області Наталія Андрієнко, заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Куделич, представники громадськості.

Депутати розглянули роботу керівників суб’єктів господарювання спільної власності територіальних громад області – закладів та установ охорони здоров’я, зокрема: Олександра Безручка, Ганни Добрик, Людмили Плис, Юлії Сущенко, Лариси Таран, Петра Скрипникова, Оксани Перцевої, Володимира Руденка, Олега Погорілка – та рекомендували продовжити з цими керівниками термін дії трудових контрактів.

У порядку контролю комісія заслухала інформацію головного лікаря обласного центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом Оксани Даниленко про підсумки виконання обласної Програми «Забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на ІV квартал 2011-2013 роки».

У контексті даного питання голова комісії Михайло Виноград звернув увагу на необхідність прискорення прийняття відповідної обласної програми на новий період.

Також депутати розглянули виконання заходів обласної цільової Програми протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів в Полтавській області на 2012-2015 роки (доповів головний лікар обласного клінічного наркологічного диспансеру Ігор Мацицький).

У ході обговорення питання представники ряду громадських організацій висловили критичні зауваження щодо замісної метадонової терапії наркозалежних.

Наразі комісія підтримала пропозицію громадськості про проведення громадських слухань на тему протидії поширенню наркоманії.

Депутати розглянули та підтримали проект регіональної програми «Територіальна оборона» на 2014 рік, який передбачає виділення з обласного бюджету 3 млн. грн. на матеріально-технічне забезпечення особового складу батальйонів територіальної оборони Полтавщини.

Ключовим питанням засідання стало звернення представників громадських організацій щодо безрецептурного та безконтрольного відпуску в аптечних мережах області будь-якої форми власності медичних препаратів, з яких можливе виготовлення наркотичних засобів. Після дискусійного обговорення, Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації рекомендовано підготувати проект звернення до Державної служби з лікарських засобів України щодо включення в умови ліцензування аптечних закладів різних форм власності обов’язкового відпуску ліків, з яких можливе виготовлення наркотичних засобів, за рецептами.

Комісія підтримала звернення депутата обласної ради Катерини Орос та Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації стосовно виділення з обласного бюджету коштів на придбання санітарних автомобілів для віддалених районів області.

Насамкінеь засідання комісія розглянула питання забезпечення вакцинації дітей до одного року, ініційоване громадськими організаціями.

Ухвалено рекомендувати Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації направити відповідне звернення до Міністерства охорони здоров’я, а також провести розрахунки коштів для придбання необхідної вакцини за кошти обласного бюджету.

З врахуванням того, що на черговій сесії обласної ради розглядатиметься питання про погодження надання спеціального дозволу на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку газу сланцевих товщ, представники громадськості звернулися до Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з проханням підготувати інформаційну довідку щодо ризику захворювань та вроджених патологій населення від наслідків видобутку сланцевого газу.