Засідання постійної комісії з питань житлово-комунального господарства

e-mail Друк PDF

20 червня під головуванням Степана Бульби відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, в якому взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, перший заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло,керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, члени Громадської ради при обласній раді та облдержадміністрації.

Відповідно до порядку денного депутати розглянули звіт керівника обласного комунального підприємства «Облжитлопостач» щодо виконання статутних завдань підприємства за 2013 рік. Як доповів директор підприємства Сергій Скрильник, КП «Облжитлопостач» існує за рахунок відрахувань від складських операцій та інших послуг, являється зберігачем матеріалів і обладнання для проведення аварійно-відбудовних робіт, спрямованих на запобігання виникненню надзвичайних ситуацій в сфері житлово-комунального господарства. На даний час підприємство здає в оренду вільні складські приміщення та асфальтовий майданчик.

За інформацією Сергія Скрильника коштів, отриманих від оренди майна, не вистачає на виплату заробітної плати та інші витрати, тому внаслідок цього виникла заборгованість перед обласним бюджетом через несплату 50 % плати за оренду комунального майна на загальну суму 126 тис. грн. Керівник підприємства звернувся до депутатів з проханням про списання даної заборгованості.

Члени комісії погодили про винесення на розгляд наступної сесії питання про списання вищевказаної заборгованості, але разом з цим з метою підвищення ефективності дільності підприємста доручили Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації вивчити питання щодо реорганізації підприємства.

Депутати також розглянули звернення Карлівсьої міської ради щодо забезпечення безперебійного водопостачання. Йшлося про неохідність виділення з обласного бюджету 350 тис. грн. на ремонт ситеми водопостачання житлових будинків у м. Карлівка. Депутати прийняли рішення звернутися до бюджетної комісії щодо виділення необхідних для ремонту коштів через поповнення статутного фонду КП «Полтававодоканал».

В цілому підтримуючи рішення депутатів, Петро Ворона запропонував на наступному засіданні комісії розглянути питання про ефективність господарської діяльністі КП «Полтававодоканал», оскільки на його думку підприємтсво має власні фінансові резерви для вирішення подібних питань.

Після детального розгляду можливості надання згоди на прийняття майна та водопровідних мереж с. Велика Обухівка, с. Великі Сороченці та с. Петрівці Миргородського району у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області комісія рекомендувала профільному Департаменту та КП «Миргородводоканал» опрацювати організаційно-економічну складову даного питання та надати свої пропозиції на наступне засідання комісії.

З поміж іншого депутати також розглянули та підтримали: призначення на посаду директора обласного комунального підприємства «Миргородводоканал» Сергія Швайки; скасування рішення обласної ради від 23 травня 2012 року про передачу із спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області майна обласного комунального виробничого підприємства водопровідно-каналізаційного господарства «Миргородводоканал»; приймання-передачу майна спільної власності територіальних громад області; проект регіональної програми «Територіальна оборона» на 2014 рік.

По закінченні роботи комісії директор ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» Володимир Чернявський проінформував присутніх про підвищення тарифів для населення на послуги з гарячого водопостачання та теплопостачання.