Опрацьовано проекти рішень чергової сесії

e-mail Друк PDF

24 червня під головуванням Івана Гальченка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, в якому взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови облдержадміністрації Роман Чабановський, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, члени громадської Ради при обласній раді та облдержадміністрації.

Відповідно до порядку денного члени комісії розглянули питання про внесення змін та доповнень до Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки. Як доповів директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Сергій Шевчук,зважаючи на невиконання у 2013 році вищевказаної Програми в частині придбання 10 шкільних автобусів у зв’язку з непроплатою платежів ДКУ в Полтавській області та розірванням договору з постачальником та з метою зміцнення матеріально-технічної бази окремих навчальних закладів та належної експлуатації будівель виникла необхідність: збільшення придбання кількості шкільних автобусів з 10 до 15 з кількістю посадочних місць до 25 та фінансування з 4000 тис. грн. до 6400 тис. грн. у 2014 та 2015 роках; проведення капітальних ремонтів покрівель 16 загальноосвітніх шкіл області та відповідного їх фінансування на загальну суму 4115,5 тис. грн. у 2014 році.

Особливої гостроти набуло обговорення механізму та умов фінансування проведення капітальних ремонтів покрівель запропонованих шкіл. Після детального опрацювання питання за участі запрошених на засідання комісії начальників відділів освіти райдержадміністрацій, депутати прийняли рішення підтримати виділення субвенції з обласного бюджету районним бюджетам на загальну суму 4,1 млн грн. на ремонт покрівель загальноосвітніх навчальних закладів за умови наявності у замовників робіт проектно-кошторисної документації та проведення технічного нагляду управлінням капітального будівництва облдержадміністрації.

Члени комісії також підтримали пропозицію профільного Департаменту щодо збільшення придбання кількості шкільних автобусів за рахунок залучення додаткових коштів обласного бюджету.

Депутати погодили рішення про внесення змін та доповнень до регіональної Програми розвитку професійно-технічної освіти Полтавської області на 2012-2015 роки в частині проведення реконструкції котельні державного навчального закладу «Решетилівський професійний аграрний ліцей ім. І.Г. Боровенського» на загальну суму 980 тис. грн.

З урахуванням зауважень та доповнень депутати підтримали питання про затвердження регіональної програми «Територіальна оборона» на 2014 рік,про керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області, про внесення змін до показників обласного бюджету на 2014 рік та розглянули інші питання узгодженого порядку денного.