Перше пленарне засідання двадцять третьої сесії обласної ради

e-mail Друк PDF

27 червня відбулося перше пленарне засідання двадцять третьої сесії обласної ради. Вів засідання голова обласної ради Петро Ворона.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації Віктор Бугайчук, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, заступники голови облдержадміністрації, народний депутат України Юрій Бублик, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, голови райдержадміністрацій, селищні голови районних центрів, керівники підприємств, установ і організацій, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники профспілок, громадських організацій, засобів масової інформації.

На початку засідання його учасники вшанували пам’ять депутатів обласної радиВолодимира Несена та Миколи Безими, які передчасно пішли із життя, та тих співвітчизників, які загинули під час проведення антитерористичної операції на сході України.

Голова обласної виборчої комісії Павло Дробітько оприлюднив повідомлення про обрання депутатом обласної ради у багатомандатномувиборчому округу від Соціалістичної партії України Віктора Дядечка замість депутата, який вибув. Цю інформацію депутати взяли до відома.

Голова обласної ради від імені депутатського корпусу привітав Віктора Дядечка з обранням, набуттям депутатських повноважень та вручив йому посвідчення депутата обласної ради.

За традицією, відбулося нагородження. Голова обласної ради Петро Ворона та голова облдержадміністрації Віктор Бугайчук вручили Почесні грамоти обласної ради та пам’ятні годинники депутату обласної ради, директору зі збуту електричної та теплової енергії ВАТ «Полтаваобленерго» Олегу Романчуку, депутату обласної ради, регіональному директору ТОВ «Сі Ейч Ес Україна» Олегу Овчарю, директору Департаменту фінансів облдержадміністрації Павлу Кропивці.

Були вручені Почесні відзнаки лауреатів обласної премії ім. М.В.Скліфосовського, заснованої обласною радою.

Наразі головуючий оприлюднив інформацію про утворення в обласній раді депутатських груп «Єдність» (керівник Володимир Оніщенко) та «Європейський вибір» (керівник Дмитро Хрістов).

Також було оприлюднене рішення Полтавського обласного комітету обласної організації Соціалістичної Партії України про входження фракції СПУ в обласній раді (депутати: Степан Бульба, Тамара Дорохіна, Віктор Лотоус, Василь Стасовський, Юрій Цомартов, Віктор Дядечко) до міжфракційного об’єднання «Народна Рада».

Відповідно до поданих заяв, депутати обласної ради: Іван Близнюк, Олександр Гриценко, Григорій Хан, Юрій Тараненко, Михайло Стеценко - увійшли до складу міжфракційного об’єднання «Народна Рада» в обласній раді.

Заяву від міжфракційного об’єднання «Народна Рада» зачитав співголова об’єднання Юрій Шляховий. Члени об’єднанння заявили про свою підтримку політики новообраного Президента України Петра Олексійовича Порошенка та Уряду, закликали депутатів обласної, міських, районних, селищних та сільських рад, представників різних фракцій та позафракційних депутатів, які сповідують патріотичну, державницьку позицію, включитися у процес створення більшості; політичні партії, громадські рухи, всіх полтавців - долучитися до загальнодержавної справи будівництва нової України.

Наразі депутати сформували порядок денний, включивши до нього двадцять додаткових питань, та затвердили регламент роботи сесії.

Питання про реорганізацію комунального підприємства бази-магазину «Освітатехпостач» шляхом приєднання до Полтавського обласного комунального підприємства прикладних інформаційних технологій «Освітаінфоком» було відкликано облдержадміністрацією з проекту порядку денного сесії.

На рекомендацію постійних комісій обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр, з питань бюджету та управління майном, були зняті з розгляду дев'ять проектів рішень, які стосувалися погодження продажу з аукціону спеціальних дозволів на користування надрами.

Потому відбувся розгляд сесійних питань.

Депутати затвердили регіональну програму «Територіальна оборона» на 2014 рік, підтримали внесення змін та доповнень до Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки, регіональної Програми розвитку професійно-технічної освіти Полтавської області на 2012-2015 роки, Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки, обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, ветеранів війни на 2013-2020 роки,

Сесія підтримала внесення змін до додатку до рішення десятої сесії обласної ради шостого скликання від 29 лютого 2012 року «Про обласну програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2012 - 2014 роки»; до розподілу коштів субвенції з державного бюджету обласному бюджету у 2014 році на проведення робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах; до Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2014 році, затвердженого рішенням двадцять другої сесії обласної ради шостого скликання від 25 квітня 2014 року.

Своїми рішеннями обласна рада внесла зміни до показників обласного бюджету на 2014 рік.

Депутати заслухали та взяли до відома інформацію начальника управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області Івана Корсуна «Про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності органів правопорядку на території Полтавської області»; інформацію прокурора Полтавської області Олександра Закорецького «Про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності органів прокуратури на території Полтавської області».

У ході пленарного засідання обласна рада розглянула ряд кадрових і майнових питань. Зокрема, затвердила продовження терміну дії трудових контрактів із керівниками суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області, приймання-передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області, передачу будівель аптек із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області, прийняла рішення присвоїти ім’я О.В.Синяговського комунальному закладу обласної ради «Зіньківський дитячий будинок-інтернат».

Не набрали необхідної кількості голосів проекти рішень щодо змін в складі постійних комісій обласної ради, затвердження розпоряджень голови обласної ради, клопотання перед Полтавською міською радою.

Депутати піднялися з робочих місць та аплодисментами зустріли звістку про підписання в Брюсселі економічних та секторальних положень Угоди про асоціацію Україна – Європейський Союз.

З врахуванням зауважень і доповнень депутатів прийнято рішення по 19 питаннях порядку денного сесії.

За рішенням обласної ради, друге пленарне засідання двадцять третьої сесії обласної ради відбудеться 1 липня.

Коментуючи результати першого пленарного засідання двадцять третьої сесії обласної ради журналістам місцевих ЗМІ голова обласної ради Петро Ворона, зокрема, сказав:

- Основні питання сесія сьогодні розглянула. Ми прийняли регіональну програму «Територіальна оборона» на 2014 рік, виділили 5 мільйонів гривень на забезпечення військовослужбовців, які служать у батальйоні територіальної оборони, частинах МВС. Виділені значні кошти на допомогу біженцям, оздоровлення дітей, які прибувають зі сходу країни. Були прийняті зміни до бюджету.

Відповідаючи на запитання, чому сьогодні сесія була не закрита, Петро Ворона відповів:

- На жаль, ідеологічна і політична структура обласної ради сьогодні не відповідає електоральним уподобанням, симпатіям виборців. Багато депутатів не з’явилися на сесію, дехто полишив зал під час засідання. Це свідчить про те, що ці люди не відчувають відповідальності за свої вчинки саме як депутати. Якщо ми й далі будемо так працювати, то постане питання про розпуск обласної ради. Дуже добре, що йшла пряма трансляція по телебаченню і виборці побачили, що відбувалося у залі.

Щодо утворення нових депутатських груп, Петро Ворона пояснив це тим, що депутати, які раніше входили до фракції Партії регіонів, шукають собі нове місце під «політичною партійною парасолькою», яка допоможе їм у майбутньому здобути депутатські мандати, відбувається певне переформатування.

Голова обласної ради переконаний у необхідності внесення зміни до Регламенту обласної ради, які б дозволили входження до міжфракційного об’єднання не лише фракцій, а й депутатських груп.

Окремі постійні комісії обласної ради, на думку Петра Ворони, нагадують сьогодні партійні гетто. За його словами, нинішній опозиції дуже вигідно контролювати постійні комісії з питань бюджету та управління майном, з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр, які досить впливові. Оскільки формат політичних сил, представлених в обласній раді змінився з ліквідацією фракції Партія регіонів, яка мала 61 мандат, голова обласної ради наголосив на доцільності переформатувати постійні комісії, аби вони не були «власними вотчинами».