Петро Ворона зустрівся з ліквідаторами аварії на ЧАЕС

e-mail Друк PDF

3 липня голова обласної ради Петро Ворона зустрівся з групою громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, на їхнє прохання.

У ході зустрічі ліквідатори аварії на ЧАЕС - жителі міст Полтави, Лубен, Миргорода, Новосанжарського, Гребінківського та Семенівського районів, члени Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», Всеукраїнської громадської організації «Ніхто крім нас» - порушили проблему забезпечення виконання Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», відновлення права ліквідаторів аварії на ЧАЕС на отримання державних соціальних гарантій, зокрема, достойних пенсій по інвалідності.

Чорнобильці звернулися до Петра Ворони з проханням підтримати їхні звернення до Президента України Петра Порошенка та Уряду щодо перегляду та скасування рішень Конституційного суду України №20 рп/2011 від 26 грудня 2011 року та №3 рп/2012 від 25 січня 2012 року; внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в частині підвищення рівня пенсійного забезпечення інвалідів-чорнобильців, прискорення прийняття постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання пенсійного забезпечення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», проект якої розроблено Міністерством соціальної політики України.

Як зазначив Петро Ворона, врегулювання на законодавчому рівні проблемних питань соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, повинно відновити соціальну справедливість, порушену злочинною владою Януковича. Відтак, пообіцяв сприяти у вирішенні проблеми – направити відповідні листи Президенту України Петру Порошенку та Прем’єр-Міністру України Арсенію Яценюку.

Принагідно голова обласної ради поцікавився рівнем медичного обслуговування, медикаментозного забезпечення та оздоровлення чорнобильців.

Цього дня, за дорученням Петра Ворони, було підготовлено та направлено листи-клопотання до Президента України та Прем'єр-Міністра України