Хоспісна допомога: проблема, яка потребує негайного вирішення

e-mail Друк PDF

4 липня в Оржицькому районі відбулося виїзне спільне засідання постійних комісій обласної ради: з питань охорони здоров’я та з питань соціального захисту населення, на якому розглянуто питання про надання хоспісної допомоги в Оржицькому районі.

Вів засідання голова постійної комісії з питань охорони здоров’я Михайло Виноград.

У роботі комісій взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, депутати обласної ради Іван Близнюк та Михайло Стеценко, голова Оржицькой райдержадміністрації Віктор Симоненко, голова Глобинської районної ради Віталій Харченко, Глобинський міський голова Станіслав Джусь, директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак, перший заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ніна Черняк, представники громадських організацій.

Учасники засідання відвідали будинок ветеранів у с. Круподеренці, стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у с. Козаче, гуртожиток для людей похилого віку у с. Селецьке та ознайомилися з їхньою роботою.

У Круподеренцях та Селецькому заклади фінансуються за рахунок місцевих агропідприємств – СТОВ «Агрофірма «Дружба» та СТОВ «Селецька», а також частини пенсій проживаючих (відповідно 70 і 75 відсотків). Стаціонарне відділення у Козачому – за рахунок районного бюджету та частини пенсій.

Поряд із Круподеринським будинком ветеранів розташована дільнична лікарня, стаціонарне відділення для одиноких непрацездатних громадян у Козачому знаходиться поблизу приміщення амбулаторії сімейної медицини. Це значною мірою сприяє якісному лікуванню підопічних.

Депутати спілкувалися з працівниками соціальних закладів та проживаючими, цікавилися умовами побуту, харчуванням, медичним обслуговуванням підопічних. Особливу увагу було звернуто на надання якісної паліативної допомоги, полегшення симптомів важкої хвороби, психологічну підтримку хворих.

Обговорюючи питання, голова обласної ради Петро Ворона, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я Михайло Виноград, заступник голови постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення Тетяна Устименко, депутати: Катерина Орос, Віктор Бурлей, Анатолій Шкарбан, Тамара Дорохіна, Віктор Кравецький, Михайло Стеценко акцентували увагу на необхідності забезпечення невиліковних хворих і помираючих фаховою медичною допомогою та доглядом, реалізації принципу гуманності, об’єднання зусиль медиків, соціальних працівників, волонтерів, благодійних організацій та церкви. На думку депутатів, 137-ми паліативних ліжок, які на сьогодні функціонують в області, недостатньо, адже хоспісної допомоги потребують значно більше людей. Відтак, вважають депутати, потрібно якнайшвидше створити мережу хоспісних пунктів при закладах охорони здоров’я, забезпечити належні умови для перебування невиліковних хворих.

Проте дане питання потребує врегулювання на законодавчому рівні. Саме тому Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації рекомендовано підготувати проект відповідного звернення обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

У ході засідання також було розглянуто питання про відновлення роботи Глобинського будинку ветеранів. Комісії визнали за доцільне рекомендувати Глобинській районній та міській раді відновити роботу цього соціального закладу.

Депутати заслухали та взяли до відома інформацію голови обласної ради Петра Ворони про розподіл коштів, виділених депутатами обласної ради на виконання Програми надання депутатами обласної ради допомоги малозахищеним громадянам.

У контексті питання про забезпечення лікувальних закладів санітарним транспортом Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації рекомендовано внести на розгляд обласної ради в установлено порядку проект обласної Програми забезпечення лікувальних закладів санітарним транспортом на 2014 -2016 роки.

Комісії підтримали пропозицію голови обласної ради Петра Ворони - визначити за обов’язкову умову отримання коштів з обласного бюджету - співфінансування з місцевих бюджетів на рівні 25 % від вартості автомобіля .

Цього дня учасники виїзного засідання оглянули пам'ятку садово-паркового мистецтва - дендропарк у с. Заріг, на відновлення якого обласною радою були виділені та освоєні кошти з обласного бюджету.