На порядку денному – вирішення проблем чорнобильців

e-mail Друк PDF

9 липня відбулася зустріч голови обласної ради Петра Ворони з представниками громадських організацій: обласного громадського об’єднання «Союз Чорнобиль Україна», обласного громадського об’єднання «Фонд інвалідів Чорнобиля», обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Ніхто крім нас».

У зустрічі, яка відбулася за ініціативою чорнобильських громадських організацій, взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, депутати обласної ради Тетяна Устименко та Тамара Дорохіна, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та Головного управління пенсійного фонду України в області.

У ході зустрічі представники громадських чорнобильських організацій порушили питання належного соціального захисту ліквідаторів аварії на ЧАЕС, підвищення рівня їхнього медичного обслуговування, забезпечення санаторно-курортного лікування та оздоровлення, розв'язання соціально-побутових проблем. Зокрема, йшлося про виконання судових рішень щодо погашення заборгованості з пенсійних виплат, забезпечення пільг на транспортне перевезення, отримання рецептів на безкоштовні ліки, надання якісних медичних послуг, матеріальної допомоги тощо.

На запитання ліквідаторів аварії на ЧАЕС відповіли голова обласної ради Петро Ворона, начальник Головного управління пенсійного фонду України в області Валерій Руденко, директор Департаменту праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко, директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак.

За результатами зустрічі прийнято ряд протокольних доручень.

Підбиваючи підсумки зібрання, Петро Ворона зазначив, що незважаючи на економічні труднощі та недосконалість законодавчої бази, матеріальне становище постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи ні в якому разі не повинно погіршуватися.

- Визначені законом пільги, повагу і вдячність суспільства ліквідатори аварії на ЧАЕС заслужили, - наголосив Петро Ворона,

При цьому голова обласної ради підкреслив доцільність проведення регулярних зустрічей представників чорнобильських громадських організацій з керівниками області та депутатами обласної ради.

 

Сьогодні на Полтавщині проживає понад 24 тисячі постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них - понад 12 тисяч ліквідаторів аварії, у тому числі майже 3,5 тисячі інвалідів-чорнобильців.