Відбулися урочистості з нагоди відзначення 70-річчя утворення Української Головної Визвольної Ради та вшанування пам’яті Кирила Осьмака

e-mail Друк PDF

11 червня у Будинку культури селища Шишаки відбулися урочистості з нагоди відзначення 70-річчя утворення Української Головної Визвольної Ради та вшанування пам’яті її Президента шишачанина Кирила Осьмака.

В урочистостях взяли участь заcтупник голови обласної ради Володимир Микійчук, заступник голови - керівник апарату обласної державної адміністрації Роман Чабановський, Народний депутат України – Юрій Бублик, голова Шишацької районної ради – Юрій Чоп, голова Шишацької районної державної адміністрації – Володимир Чмир, доцент кафедри історії України історичного факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка - Віктор Ревегук, представники громадськості та ЗМІ.

Зі сцени лунали слова про Кирила Осьмака – одного з найвідоміших уродженців Шишак. Він отримав аграрну освіту в Москві, був членом Центральної Ради, ОУН і першим президентом УГВР в часи Другої Світової Війни. Останні роки життя Осьмак провів у радянських тюрмах та таборах.

Не тільки як патріот та громадських діяч запам’ятався Осьмак своїм сучасникам та нащадкам. Він був освіченою людиною та вправним аграрієм. Деякі з його напрацювань у царині агрономії використовують й понині. Кирило Іванович вважав, що основою процвітання та заможності незалежної України повинно стати сільське господарство.

Для сучасників ім’я Кирила Осьмака ще маловідоме. Його в свій час «відкрив» для загалу шишацький краєзнавець Ярослав Проць, опублікувавши серію статей про Осьмака в районній газеті «Сільське життя».

Під час заходу багато говорилось про заслуги Кирила Івановича у визвольній боротьбі українців. Насамкінець присутні переглянули документальну стрічку про Кирила Осьмака «Незламний президент». Її передала донька Осьмака Наталія, яка живе у Києві.

Після урочистої частини у будинку культури відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку Кирилу Осьмаку.