Голова обласної ради Петро Ворона зустрівся з Героєм України Олександром Коросташовим

e-mail Друк PDF

14 липня голова обласної ради Петро Ворона зустрівся з депутатом обласної ради, головою правління СВК «Батьківщина» Котелевського району, Героєм України Олександром Коросташовим на його прохання.

Олександр Коросташов поскаржився на відмову Зіньківської райдержадміністрації у поновленні договорів оренди землі на території Батьківської сільської ради Зіньківського району, де підприємство уже понад 10 років здійснює господарську діяльність.

У свій час СВК «Батьківщина» почав господарювання на покинутих землях Батьківської сільської ради. Сьогодні сільськогосподарський виробничий кооператив своєчасно обробляє з дотриманням сівозміни 717,49 га землі, з них 153,33 га – невитребуваних паїв.

Протягом усього періоду здійснення господарської діяльності зауважень з боку місцевих органів влади не було.

Кооператив дбає про соціально-економічний розвиток території, торік було виділено 15 тис. грн. на проектні роботи по освітленню вулиць, у цьому році сільраді надано допомогу на суму – 11 тис. грн.

Пайовикам у рахунок орендної плати за 2014 рік видано по 50 кг борошна, по 50 кг цукру та по 100 кг зерна кукурудзи. Також надається допомога ветеранам, іншим категоріям незахищених людей.

У місцевий бюджет Батьківської сільської ради регулярно сплачувався фіксований податок за 2013 рік 5334,38 грн. і за 2014 рік – 533,43; орендна плата за землі запасу та невитребувані паї відповідно 138751,58 і 40799,67 грн; податку на дохід з фізичних осіб відповідно 43571,01 грн. і 8535,07 грн.

Але незважаючи на виконання усіх зобов’язань СВК «Батьківщина» було відмовлено Зіньківською райдержадміністрацією у поновленні договорів оренди.

21 січня 2014 року комісія Зіньківської райдержадміністрації за участю орендарів встановила на 2014 рік на землі запасу і невитребувані паї розмір орендної плати – 600 грн. за га. Між Зіньківською райдержадміністрацією та СВК «Батьківщина» була підписана угода, яка до цього часу виконується.

Практично з часу вказаного засідання комісії почалася підготовча робота з поновлення договорів оренди земельних ділянок, десятирічний термін дії яких закінчувався 30 квітня 2014 року.

Офіційно правління СВК «Батьківщина» направило клопотання 25 лютого 2014 року на райдержадміністрацію, 20 березня 2014 року його було здано в канцелярію, про що є відмітка про одержання.

Після уточнення та звірки з Батьківською сільською радою до Зіньківської райдержадміністрації було надано 28 договорів, які необхідно поновити.

За усним повідомленням кооператив був проінформований про підписання головою райдержадміністрації розпорядження, яким поновлено дію договорів на черговий 10-річний термін. Почалося узгодження тексту угод.

Однак, посадовими особами Зіньківської райдержадміністрації в односторонньому порядку цей процес був зупинений.

15 травня 2014 року комісія, яку очолює заступник голови райдержадміністрації Вадим Марченко, прийняла рішення про передачу земельних ділянок ТОВ «Околиця».

У свою чергу СВК «Батьківщина» оскаржило рішення комісії голові ОДА. Прокуратурою області 20 червня 2014 року внесено подання для усунення порушень законодавства голові ОДА. Є відповідні висновки Департаменту АПК, Головного управління Держкомзему в області, втім незаконне рішення і досі не відмінено.

За результатом звертання голова обласної ради Петро Ворона зробив доручення відповідним службам з’ясувати обставини даного питання і вжити необхідних заходів.