Програма «Територіальна оборона» має бути виконана якнайшвидше

e-mail Друк PDF

15 липня відбулося розширене спільне засідання Президії і постійних комісій обласної ради: з питань бюджету та управління майном, з питань забезпечення законності та правопорядку, на якому розглянуто питання, пов’язані із матеріально-технічним забезпеченням полтавців, мобілізованих до Збройних Сил України.

У засіданні, яке вів голова обласної ради Петро Ворона, взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, перший заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, виконуючий обов’язки обласного військового комісара Сергій Манжос, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та обласної ради, представники громадськості.

У порядку контролю депутати та члени Громадської ради при обласній раді заслухали інформацію щодо виконання рішення першого засідання двадцять третьої сесії обласної ради шостого скликання від 27 червня 2014 р. «Про затвердження регіональної Програми «Територіальна оборона» на 2014 рік».

Як з’ясували депутати, 5 мільйонів гривень, які обласна рада 18 днів тому виділила на матеріально-технічне забезпечення підрозділів територіальної оборони області для підтримання їхньої боєготовності та ефективного виконання завдань по захисту держави, досі не перераховані головному розпоряднику коштів. Відтак, виконання Програми не розпочато. Окрім цього, в облвійськкоматі відсутні будь-які відомості про місце перебування полтавців, мобілізованих до Збройних Сил, їхні потреби.

Голова обласної ради Петро Ворона, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, депутати Володимир Оніщенко, Степан Бульба, Валерій Пархоменко, Анатолій Шкарбан, Тетяна Корост, Валерій Капленко, Юрій Цомартов, Олександр Масенко, Іван Гальченко, Михайло Виноград, представник Громадської ради при обласній раді Віра Маслак, інші учасники засідання зазначили, що земляки, мобілізовані до лав Української армії, відчувають сьогодні гостру потребу у бронежилетах, касках, тепловізорах, одязі, взутті, предметах першої необхідності. Виступаючі піддали гострій критиці головного розпорядника коштів Програми - управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації та виконавця Програми - обласний військовий комісаріат - за інертність у виконанні рішення сесії; керівництво облдержадміністрації – за відсутність координації дій органів влади, облвійськкомату, громадськості.

При цьому депутати та громадські активісти наголосили на персональній відповідальності посадовців за злочинне зволікання із виконанням рішення сесії. Адже від того, наскільки швидко полтавські військовики будуть забезпечені сучасними якісними засобами захисту, а також одягом, взуттям, залежить їхнє життя і здоров’я.

Як поінформував Петро Ворона, обласна рада за допомогою органів місцевого самоврядування Полтавщини зібрала інформацію про мобілізованих земляків, їхнє місцеперебування та контактні телефони, що сприятиме здійсненню оперативного моніторингу потреб військовиків та прискорить надання їм необхідної допомоги.

Наразі, ухвалено роботу облдержадміністрації та облвійськкомату по виконанню відповідного рішення сесії обласної ради визнати незадовільною.

Управлінню з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації рекомендовано конкретизувати заходи регіональної Програми «Територіальна оборона» на 2014 рік, визначити їхніх відповідальних виконавців та надати інформацію в обласну раду до 18 липня 2014 року.

Вирішено повторно, через три дні, заслухати хід виконання регіональної Програми «Територіальна оборона» на 2014 рік у закритому режимі на спільному засіданні Президії обласної ради, постійних комісій обласної ради з питань бюджету та управління майном і з питань забезпечення законності та правопорядку.

Про проведення мобілізації жителів області до Збройних Сил України, матеріально-технічне забезпечення полтавців, які служать в зоні АТО, доповів виконуючий обов’язки обласного військового комісара Сергій Манжос, який зазначив, що до Української армії в області було мобілізовано 2415 громадян, з них 428 офіцерів. У числі мобілізованих майже 200 добровольців.

У контексті питання про діяльність фондів та використання благодійної допомоги, наданої підприємствами, організаціями та громадянами на підтримку Збройних Сил України, депутати підтримали пропозицію першого заступника голови обласної ради Володимира Марченка – рекомендувати облдержадміністрації розглянути можливість створення благодійного фонду допомоги полтавцям, які служать в зоні АТО, при обласному відділенні Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), що забезпечить ефективне використання благодійних внесків.

Облдержадміністрації також рекомендовано забезпечити інформаційну підтримку полтавців – учасників АТО.

Виконавчий апарат обласної ради отримав доручення звернутися до міських рад міст обласного значення та районних рад щодо визначення матеріально-технічних потреб полтавців, які служать у зоні АТО, та створити відповідну базу даних.

Насамкінець засідання депутати розглянули звернення громадської організації «Єдиний Центр «Майдан-Полтава», лист голови Миргородської райдержадміністрації Юрія Коваленка та голови Миргородської районної ради Анатолія Карбана, які стосувалися питання про доцільність проведення Національного Сорочинського ярмарку у 2014 році. У зв’язку із нестабільною ситуацією на Сході України, загрозами терористичних дій у місцях великого скупчення людей та зважаючи на необхідність дотримання морально-етичних норм, громадські активісти та керівники Миргородського району запропонували відкласти проведення Національного Сорочинського ярмарку у нинішньому році.

Цю пропозицію депутати підтримали та доручили голові обласної ради Петру Вороні порушити відповідне клопотання перед Урядом України.