Участь Петра Ворони у семінарі з питань конституційної реформи

e-mail Друк PDF

23 липня голова обласної ради, доктор наук з державного управління Петро Ворона взяв участь у семінарі для керівників органів місцевого самоврядування та державної виконавчої влади Чутівського, Машівського, Котелевського та Карлівського районів Полтавської області на тему: «Актуальні проблеми конституційної реформи та територіальної організації влади».

На семінарі були присутні голова облдержадміністрації Віктор Бугайчук, виконуючий обов’язки голови Чутівської районної ради Віктор Калаур, голова Чутівської райдержадміністрації Олеся Володькіна, начальник Управління державної служби Головного управління державної служби України в Полтавській області Олександр Черчатий, директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін, начальник Головного управління юстиції в Полтавській області Ірина Пашко.

Голова обласної ради виступив з доповіддю про Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

Петро Ворона наголосив, що настав час замінити діючу в Україні радянську модель управління. Згідно з Європейською Хартією місцевого самоврядування, ратифікованою Україною ще в 1997 році, місцеве самоврядування має врешті отримати широку правову і організаційно-фінансову автономію.

Відповідно до Концепції передбачається проведення децентралізації влади, забезпечення повсюдності місцевого самоврядування, фінансової спроможність місцевих бюджетів, наближення влади до народу, покращення якості надання громадянам адміністративних послуг та підвищення рівня життя населення.

Наглядові та координуючі функції здійснюватимуть державні адміністрації.

«Реформа з децентралізації влади в України уже давно назріла, але для успішного її втілення потрібна політична воля, насамперед парламенту. Люди давно вже прагнуть змін, тому важливо «не забалакати реформу», а реалізувати її», - підсумував Петро Ворона.