Підписано Меморандум про взаєморозуміння і співробітництво з Швейцарсько-Українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

e-mail Друк PDF

24 липня за участю голови обласної ради Петра Ворони, голови облдержадміністрації Віктора Бугайчука та керівника проекту DESPRO в Україні Оксани Гарнець відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво між Швейцарсько-Українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та Полтавською обласною радою і облдержадміністрацією.

Швейцарсько-Український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO – це провідний проект швейцарської технічної допомоги у секторі врядування. Особливістю проекту є те, що він має на меті налагодження взаємодії з громадами, враховуючи пріоритетні напрями розвитку держави, при цьому використовуючи досвід Швейцарії у децентралізованому наданні послуг.

Місія проекту полягає в оптимізації системи управління та сприянні ефективному розвитку в Україні.

Проект фінансується Швейцарською Конфедерацією через Швейцарське бюро співробітництва та впроваджується Швейцарським центром ресурсів та консультацій з питань розвитку (Skat).

DESPRO вже надає технічну допомогу та сприяє покращенню комунальних послуг у селах Вінницької, Дніпропетровської, Івано-Франківської та Сумської області. Тепер Полтавську область включено як цільовий регіон проекту.

Третя фаза проекту реалізовуватиметься протягом 5 років (2013-2017 роки).

Відповідно до підписаного Меморандуму передбачається консультаційна підтримка та співфінансування трьох пілотних проектів на території Полтавської області: міжрегіонального проекту у сфері інтегрованого поводження з твердими побутовими відходами у розмірі 1 млн. 200 тис. грн., проекту з водовідведення в одній територіальній громаді у розмірі 850 тис. грн. та проекту з покращення доступу населення до послуги водопостачання у розмірі 850 тис. грн.

А також забезпечуватиметься співфінансування проектів сільських громад у розмірі 40% від загальної вартості проектів, не більше 250 тис. грн. на один проект.

Організаційна робота щодо реалізації даного проекту на теренах Полтавщини розпочнеться уже у вересні.

Петро Ворона наголосив: «Загально доведено: якщо громадськість долучається до реалізації своїх соціальних або інфраструктурних проектів, то і до результатів вони відносяться краще. Реалізація таких проектів формує активність територіальних громад. Враховуючи те, що Україна сьогодні чітко визначилася з європейським вектором розвитку, для нас це дуже важливо. Усі територіальні громади європейського співтовариства проявляють активність у вирішенні своїх проблем, використовуючи проектний менеджмент».