Участь Петра Ворони у засіданні Правління Асоціації районних та обласних рад

e-mail Друк PDF

25 липня  у м.Батурині Чернігівської області  під головуванням президента Української асоціації районних та обласних рад, голови Харківської обласної ради Сергія Черновавідбулось чергове засідання Правління Асоціації районних та обласних рад. Голова обласної ради Петро Ворона взяв участь у заході.

Окрім голів обласних та районних рад участь у засідання взяли участь представники Верховної Ради України, Міністерства фінансів України, Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, Чернігівської обласної державної адміністрації, Батуринської міської ради, міжнародних організацій, закладів освіти.

Члени Правління Асоціації під час засідання опрацювали 14 питань порядку денного та прийняли відповідні рішення. Учасники засідання розглянули та обговорили пропозиції, підготовлені експертами, з децентралізації фінансів та зміцнення матеріально-фінансової основи місцевого самоврядування. Зокрема, йшлося про шляхи забезпечення власних ресурсів місцевих рад, виконання делегованих повноважень, казначейське обслуговування, бюджетне планування.

У своєму виступі Петро Ворона вніс конкретні пропозиції щодо внесення змін до чинного законодавства, які передбачать відрахування до місцевих бюджетів частини рентної плати за використання надр, встановлення єдиного податку на землю, забезпечення принципу повсюдності місцевого самоврядування – права органів місцевого самоврядування розпоряджатися всіма ресурсами на своїй території.

Найбільш обговорюваним питанням стало «Про внесення змін до Конституції України».

Голови рад підтримали ініціативу Президента України щодо децентралізації влади в Україні, але запропонували, через низку невідповідностей та суперечливих положень проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України», взяти за основу проект нормативного-правового акту розроблений Міністерством регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України у співпраці з Всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування. Відповідне рішення за дорученням буде надіслано до центральних органів влади.