Герої не вмирають

e-mail Друк PDF

30 липня у м.Миргороді рідні, друзі, сусіди, військовослужбовці, громада міста, схиливши голови у глибокій скорботі, провели за межу вічності юного миргородця, офіцера Збройних Сил України Миколу Куценка.

- Миргородська земля сьогодні приймає справжнього героя, який захищав нашу Батьківщину, нашу Україну від сепаратистів, - наголосив заступник голови обласної ради Володимир Микійчук. - Микола справжній герой. Він віддав своє життя за те, щоб сьогодні й завтра ми жили під мирним небом. І найбільша нагорода цьому хлопцеві, який загинув за нас, буде наша пам‘ять про те, що він по-геройськи віддав життя за усіх нас.

- Він прожив коротке, але гідне життя і віддав його заради нас, заради миру, заради рідної держави, - сказав на жалобному мітингу міський голова Сергій Соломаха. - Я впевнений, що військовий конфлікт на Сході країни завершиться нашою беззаперечною перемогою, а вороги України понесуть відповідальність за кожну краплину

крові, пролиту нашими хлопцями… За кожне втрачене життя. Знаю - не має таких слів, які б зараз змогли заспокоїти батьків героя. У ці гіркі хвилини щиро поділяю горе вашої сім‘ї, разом із всією громадою схиляю голову в глибокій скорботі.

 

- Спи спокійно, Коля…, - ковтаючи гіркоту втрати, важко промовив представник військової частини майор Руслан Коваль. - Ми, бойові товариші, помстимося за тебе…

- Він мріяв стати офіцером… мріяв стати генералом, - сказав один із командирів загиблого майор Віктор Шклярук. – Після закінчення кожного курсу військової академії він приходив до мене і казав «Товаришу майор! Я уже курсант другого…, третього…, четвертого курсу. А минулого року прийшов представитись уже лейтенантом… «Я буду служити, поступлю в Академію і стану генералом» сказав тоді. Він був справжнім патріотом нашої країни, справжнім офіцером.

- Коля був розумним, чемним, сміливим, добрим, завжди готовим подати руку допомоги своїм товаришам, - поділилася спогадами класний керівник Світлана Гилюн. - Ми всі його любили… На уроках ми говорили про те, що таке патріотизм, читали твори про війну, роздумували над смислом і сенсом життя… Багато говорили про героїв і не задумувались, що ось вони, сидять поруч з нами… Переконана: історія ще впише в своїх підручниках імена таких героїв, як Коля Куценко…

Лейтенант Микола Куценко був взірцем військової доблесті, звитяги та офіцерської честі.

І в неповні 22 роки віддав своє життя, захищаючи Україну, її майбутнє. Пам‘ять про нього житиме у серцях миргородців. Вічна пам‘ять героям! Герої не вмирають!