Новації бюджетних відносин

e-mail Друк PDF

31 липня  за участю голови обласної ради Петра Ворони, першого заступника голови обласної ради Володимира Марченка та заступника голови обласної ради Володимира Микійчука, а також голів районних рад відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради.

Захід розпочали із вшанування пам’яті загиблого від рук убивць міського голови Олега Бабаєва хвилиною мовчання.

На засіданні Правління Асоціації районних та обласних рад, яке нещодавно відбулося у м.Батурин, Петра Ворону було обрано головою постійної комісії з питань бюджету та податкової політики, яка зараз займається розробкою пропозицій щодо новації бюджетних відносин у контексті децентралізації повноважень та фінансів.

Петро Ворона окреслив загальні законодавчі підстави внесення змін до Бюджетного кодексу України в частині децентралізації. Зокрема, зазначив, що передбачається запровадження трьохланкової системи адміністративно-територіального устрою України: область (регіон), район, громада з повсюдністю місцевого самоврядування, наголосивши на тому, що функції виконавчої влади від місцевих адміністрацій будуть передані виконавчим органам рад відповідного рівня (область, район).

Натомість, державні адміністрації будуть ліквідовані і замість них будуть створені державні представництва лише з контрольно-наглядовими, а не виконавчими функціями. Також передбачено розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування за принципом субсидіарності і наділення саме громад максимально широким колом притаманних їх повноважень, що має бути визначено окремим законом.

Однією з пропозицій є ще й зменшення кількості народних депутатів України до 300.

Усі учасники засідання активно долучилися до обговорення основних елементів реформи та висловили свої пропозиції щодо майбутніх змін. Було підтримано новації, які стосуються бюджетної автономії та фінансової самостійності місцевих бюджетів.

Також обговорили можливість переходу на банківську форму розрахунково-касового обслуговування як альтернативу казначейській.

Домовлено доопрацювати пропозиції та направити їх на розгляд в Асоціацію районних та обласних рад та Міністерство фінансів України.