Відбулося засідання постійної Комісії з питань бюджетної та податкової політики Української асоціації районних та обласних рад

e-mail Друк PDF

12 серпня у м. Києві відбулось розширене засідання постійної Комісії Української асоціації районних та обласних рад з питань бюджетної та податкової політики, яке провів голова Комісії, голова Полтавської обласної ради Петро Ворона.

У засіданні взяли участь директор Інституту територіального розвитку Юрій Ганущак, голова Червоноармійської районної ради Житомирської області Віктор Галущинський. Також були запрошені представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства фінансів України, експерти.

Учасниками розширеного засідання було розглянуто пропозиції Асоціації щодо реформування міжбюджетних відносин, податкового та іншого законодавства, зокрема щодо забезпечення автономії та фінансової самостійності місцевих бюджетів, розширення дохідних стабільних джерел місцевих бюджетів та забезпечення децентралізації повноважень.

До розробки пропозицій з децентралізації фінансів долучилися 10 областей, а саме Полтавська, Івано-Франківська, Житомирська, Дніпропетровська, Миколаївська, Сумська, Черкаська, Чернівецька, Харківська, Київська.

Зокрема, пропонується скасування практики доведення Міністерством фінансів України індикативних показників для місцевих бюджетів, запровадження подвійної форми розрахунково-касового обслуговування коштів місцевих бюджетів: кошти місцевого бюджету – через банківську форму розрахунково-касового обслуговування, кошти субвенцій і дотацій державного бюджету – через казначейську форму обслуговування.

Голова Полтавської обласної ради Петро Ворона вніс пропозицію щодо відрахування компенсаційних виплат у розмірі 10 % від рентних зборів до обласних бюджетів, яка була підтримана учасниками розширеного засідання.

Також Петро Ворона підняв питання подальшої діяльності Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні, фінансування якого наразі призупинено.

"Даний Фонд щорічно проводить Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, який є дуже ефективним державним інструментом, що дає змогу у проектний спосіб вирішувати проблеми на місцях. Тому держава, на моє переконання, має знайти можливі шляхи фінансування  поданих на конкурс проектів для їх реалізації", - наголосив голова Комісії.

За результатами засідання прийнято рішення про направлення зазначених пропозицій із доопрацюваннями до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Комітетів Верховної Ради України з питань бюджету та державного будівництва та місцевого самоврядування.