У полі зору депутатів – питання соціального захисту населення та підтримки учасників АТО

e-mail Друк PDF

4 вересня під головуванням Анатолія Олійника відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення.

У роботі комісії взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, перший заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації і обласної ради, представники громадських організацій.

Комісія розглянула та підтримала внесення змін до регіональної Програми «Територіальна оборона» на 2014 рік.

Обговорюючи питання, депутат Юрій Цомартов озвучив прохання командування санітарної роти, яка сформована в області та перебуває в зоні АТО, про надання термінової допомоги підрозділу запчастинами до санітарних автомобілів, спецодягом та засобами зв’язку.

З метою ефективного використання бюджетних ресурсів, координації роботи по вирішенню проблем полтавців-учасників антитерористичної операції, депутат Анатолій Шкарбан запропонував розширити повноваження постійної комісії обласної ради з питань забезпечення законності та правопорядку.

Депутати підтримали пропозицію громадськості щодо підготовки та внесення на розгляд сесії обласної ради проекту Звернення обласної ради до Верховної Ради України про внесення змін до чинного законодавства в частині надання учасникам АТО статусу учасників бойових дій.

У порядку контролю депутати заслухали та взяли до відома інформацію про використання коштів обласного бюджету, передбачених для надання матеріальної допомоги особам, які переселилися в Полтавську область з тимчасово окупованої території та території проведення антитерористичної операції у східному регіоні, потерпілим та членам сімей загиблих (померлих) військовослужбовців (військовозобов’язаних, резервістів), які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь у антитерористичній операції та осіб, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період, і загинули при виконанні обов’язків військової служби.

Як повідомила директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко, 318 переселенців з тимчасово окупованої території України та зони АТО, які сьогодні проживають на Полтавщини, отримали матеріальну допомогу на загальну суму 238 тис. грн., 30 пораненим військовослужбовцям надано допомогу від 2 до 15 тис. грн., 14 членам сімей загиблих військовослужбовців виплачено по 25 тис. грн. Загальна сума допомоги склала 850 тис. грн. Утім, потребують допомоги сім’ї 8 загиблих військовослужбовців, 6 поранених, подано на розгляд 25 заяв переселенців.

Як наголосив голова комісії Анатолій Олійник, допомога з обласного бюджету має надаватися: по-перше, сім’ям загиблих героїв; по-друге, пораненим учасникам АТО; по-третє, переселенцям - дітям, жінкам, інвалідам.

Враховуючи ситуацію, комісія підтримала звернення Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації про виділення 1 млн. грн.. на зазначені цілі.

На пропозицію депутата Анатолія Шкарбана, комісія рекомендувала облдержадміністрації переглянути обласні програми з метою акумулювання коштів для вирішення першочергових проблем області.

Про організацію роботи з особами, які переселилися в Полтавську область з тимчасово окупованої території та території проведення антитерористичної операції у східному регіоні інформували керівники комунальної бюджетної установи «Обласний контактний центр» Полтавської обласної ради, Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, Полтавського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Полтавського обласного центру зайнятості.

На сьогодні зареєстровано 2310 звернень від переселенців, у тому числі 2205 – від переселенців зі східних регіонів. Щодня в обласнийконтактний центр надходить від 40 до 50 звернень. Цим громадянам надається допомога у вирішенні житлових питань, працевлаштуванні, отриманні за необхідністю допомоги тощо.

Цю інформацію комісія взяла до відома.

У ході засідання депутати підтримали пропозиції про продовження терміну дії трудового контракту з директором Грабарівського психоневрологічного будинку-інтернату Григорієм Тягуном, укладення трудового контракту з Мариною Приступою на посаду директора Зіньківського дитячого будинку-інтернату; розглянули звернення громадської ради при облдержадміністрації щодо зростання цін та тарифів на комунальні послуги.