Засідання постійної комісії обласної ради з питань промислової політики, підприємництва та інвестицій

e-mail Друк PDF

9 вересня на засіданні постійної комісії обласної ради з питань промислової політики, підприємництва та інвестицій розглянуто профільні питання, внесені до проекту порядку денного двадцять четвертої сесії обласної ради.

У засіданні, яке вів голова комісії Микола Данилейко, взяли участь виконуючий обов’язки голови обласної ради, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, перший заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий, керівники структурних підрозділів облдержадміністраціїї.

Депутати підтримали внесення змін до регіональної Програми «Територіальна оборона» на 2014 рік», які передбачають можливість надання підтримки військовим частинам Збройних сил України, підрозділам УСБУ в області. УМВС в області, сформованим на Полтавщині за участю мешканців області, що беруть участь в антитерористичній операції.

Також було підтримано внесення змін до рішення першого засідання двадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 25 грудня 2013 року «Про Програму підтримки обласного комунального підприємства «Аеропорт-Полтава» на 2014 рік та заходи щодо сплати заробітної плати».

У контексті даного питання депутати рекомендували облдержадміністрації розглянути звернення директора обласного комунального підприємства «Аеропорт-Полтава» Олексія Дуная щодо додаткового виділення коштів із обласного бюджету на виконання заходів Програми в частині забезпечення видатків на заробітну працю.

У порядку контролю комісія розглянула та взяла до відома звіт про роботу Полтавського регіонального фонду підтримки підприємництва за 2013 рік та 8 місяців 2014 року, співзасновником якого є обласна рада.

За інформацією директора фонду Олени Винокурової, за 2013 рік на виконання заходів Комплексної програми розвитку малого підприємництва у Полтавській області на 2013-2014 роки було використано понад 1 млн. грн.., з них 914,5 тис. грн. було спрямовано на надання фінансово-кредитної та інвестиційної на зворотній основі суб’єктам підприємницької діяльності – реалізацію бізнес-проектів. При цьому кошти надавалися інвестиційною радою Фонду виключно на конкурсній основі. За вісім місяців поточного року на конкурс було подано 13 бізнес-проектів на понад 1,5 млн. грн., зокрема щодо створення олійниці, виробництва екологічно безпечних миючих засобів, виробництва млинців та пончиків, вирощення та утримання качок, створення дитячого розважального центру та ін. Ряд проектів інвестиційною радою підтримано. На початок вересня залишки коштів на рахунку Фонду складають 623 тис. грн.

Обговорюючи питання, виконуючий обов’язки голови обласної ради, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко звернув увагу керівництва Фонду на необхідність забезпечення раціонального використання бюджетних ресурсів. Йшлося про надання переваги у фінансуванні тим бізнес-проектам, які мають соціальне значення, сприяють розвитку підприємництва у депресивних районах, сільській місцевості.