На порядку денному – підготовка до опалювального сезону

e-mail Друк PDF

9 вересня під головуванням Степана Бульби відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства.

У роботі комісії взяли участь виконуючий обов’язки голови обласної ради, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, перший заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, депутати обласної ради Юрій Шляховий (постійна комісія з питань бюджету та управління майном) та Юрій Кривошеєв (постійна комісія з питань будівництва, транспорту та зв’язку), Лубенський міський голова Олександр Грицаєнко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадських організацій.

На початку засідання депутати розглянули та підтримали внесення змін до регіональної Програми «Територіальна оборона» на 2014 рік» щодо надання підтримки військовим частинам Збройних сил України, підрозділам УСБУ в області. УМВС в області, сформованим на Полтавщині за участю мешканців області, що беруть участь в антитерористичній операції.

Про стан підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років підприємств житлово-комунального господарства області доповівдиректор Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Олександр Тонков. За його словами, житловий фонд в частині теплопостачання, водопостачання та водовідведення на сьогодні готовий до роботи на 82-84%. Зазначений показник є плановим, отже область буде вчасно підготовлена до опалювального сезону.

Олександр Тонков наголосив, що ліміти для підприємств теплопостачання області на природний газ на опалювальний період 2014-2015 років зменшено на 30%. Це зумовлює запровадження ряду організаційних, технічних і кризових заходів із економії газу. Поміж них - реконструкція котелень, скорочення опалювального сезону на місяць, часткове припинення подачі гарячої води, зниження нормативної температури внутрішнього повітря в опалювальний період на 2 градуси.

Цю інформацію комісія взяла до відома.

У порядку контролю депутати заслухали та взяли до відома інформацію Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації про хід виконання Програми модернізації комунальної теплоенергетики Полтавської області на 2012-2014 роки. Як повідомив Олександр Тонков, на заходи Програми передбачалося залучити: з Державного бюджету - 235,1 млн. грн., з місцевих бюджетів – 155,7 млн. грн., майже 30 млн. грн. коштів підприємств, з інших джерел - 41, 8 млн. грн. Планувалося реконструювати 35 котелень, перевести 6 котелень на альтернативні види палива, замінити 88 км. теплових мереж та ін. Утім, на реалізацію Програми із Державного бюджету надійшло лише 2, 04 млн. грн.., місцевих бюджетів – 0, 41 млн.. грн.., коштів підприємств – 34, 7 млн. грн. Відтак, заплановані обсяги робіт вдалося виконати частково - на 44%.

Питання про надання підприємствам-виконавцям послуг з теплопостачання безвідсоткового кредиту з Регіонального фонду підтримки підприємництва на погашення заборгованості за спожитий газ, сплату податків та обов?язкових платежів та звернення обласного комунального підприємства «Миргородводоканал» щодо погодження на отримання кредиту в сумі 400 000 грн. комісія визнала як непідготовлене. Наразі рекомендувала Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації вивчити дане питання та внести відповідні пропозиції.

Потому було розглянуто питання про ефективність господарської діяльності КП «Полтававодоканал».

За інформацією генерального директора підприємства Олега Кретовича, на сьогодні це стратегічно важливе для області підприємство здійснює свою діяльність у складних фінансових умовах. Оскільки тривалий час тарифи для населення на водопостачання та водовідведення були нижчі за фактичну собівартість послуг, оскільки держава практично не відшкодовувала різницю у тарифах, підприємство зазнало збитків у 302 млн. грн. Нині кредиторська заборгованість «Полтававодоканалу».становить 155 млн. грн., у тому числі 128 млн. грн. перед Полтаваобленерго. Така ситуація негативно позначається на розвитку виробництва, оновленню фондів підприємства, які зношені на 86%.

Наразі представник громадської ради при облдержадміністрації Станіслав Сердечний зачитав пропозиції громадських експертів, які можуть поліпшити стан КП «Полтававодоканал». Йшлося про впровадження нічного тарифу на електроенергію для підприємства, організацію видобутку біогазу, залучення позабюджетних ресурсів на підтримку підприємства, створення фонду енергозбереження тощо.

Також у ході засідання було розглянуто пропозиції Громадської ради при облдержадміністрації щодо державного регулювання цін, контролю за їхнім дотриманням, наведення порядку у роботі КП «Полтаватеплоенерго» та «Полтававодоканал», звернення до комісії, питання про приймання-передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області.