Розвивати тваринництво, не забруднюючи довкілля

e-mail Друк PDF

9 вересня під головуванням Тетяни Корост та за участю виконуючого обов’язки голови обласної ради, першого заступника голови обласної ради Володимира Марченка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування.

Депутати розглянули та погодили проекти рішень сесії: «Про внесення змін до регіональної Програми «Територіальна оборона на 2014 рік», затвердженої на першому засіданні двадцять третьої сесії обласної ради шостого скликання від 27 червня 2014 року», «Про внесення змін до Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2014 році, затвердженого рішенням двадцять другої сесії обласної ради шостого скликання від 25 квітня 2014 року», «Про розгляд подання прокуратури Полтавської області щодо надання в користування громадській організації «Комсомольське міжрайонне товариство мисливців та рибалок «Тахтаївське» мисливських угідь на території Кременчуцького району.

Про ситуацію, що склалася у зв’язку з виробничою діяльністю ТОВ «Бєлгранкорм - Полтавщина» (відтепер ТОВ "Сільські традиції") на території селища Білики Кобеляцькогорайону, поінформував директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов. Було зазначено, що за дорученням голови облдержадміністрації створена робоча група, яка вивчила проблему. На виконання її рекомендацій, на свинокомплексі проведено відповідні роботи. Зокрема, встановлено фільтр для очистки повітря від каналізаційної насосної системи, додаткові фільтри на вентиляційній системі виробничих корпусів, проводиться ремонт каналізаційних очисних споруд, накрито шість лагун, встановлено аератори та ін. Восени навколо свинокомплексу планується висадити зелені насадження. Як запевняють фахівці, по завершенню робіт екологічна проблема буде розв’язана.

Цю інформацію комісія взяла до відома.

Аналогічну проблему порушили у своєму зверненні до профільної комісії обласної ради жителі с. Демидівка Кременчуцького району. На місціколишньої молочнотоварної ферми на території с. Демидівка ТОВ «Глобинський м’ясокомбінат» збудувало свинокомплекс. При цьому були порушені норми екологічної безпеки - санітарно-захисна зона відсутня, лагуни (відкритого типу) знаходяться на відстані 150-200 м. від житлових будинків, що негативно позначається на стані довкілля та здоров’ї мешканців села. На чисельні звернення до контролюючі органи, сільська громада отримує лише відписки.

Обговорюючи питання, виконуючий обов’язки голови обласної ради, перший заступника голови обласної ради Володимир Марченко розповів про досвід Польщі у застосуванні на відгодівельних комплексах сучасних технологій, які убезпечують довкілля від забруднення відходами виробництва. Володимир Марченко наголосив на важливості розвитку тваринництва в області при обов’язковому дотриманні норм екологічної безпеки та вимог природоохоронного законодавства.

Наразі комісія рекомендувала Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації спільно з екологічною інспекцією в області, санітарно-епідеміологічною службою, за участю ТОВ «Глобинський м’ясокомбінат», вивчити дане питання та внести пропозиції.

Розглядаючи питання про звернення Решетилівської районної ради щодо затримки проведення робіт з розчистки річки Говтва, депутати висловили занепокоєння з приводу того, що внаслідок змін у законодавстві в області фактично зупинено роботи з розчистки річок та збільшення їхньої водності. Відтепер підрядні організації зможуть отримати відповідний дозвіл на проведення робіт тільки у Києві, за погодженням рядом установ і відомств.

На пропозицію депутата Олега Овчаря, з метою вирішення питання на законодавчому рівні, комісія ухвалила звернутися до депутатської групи «Полтавщина» Верховної Ради України.

У порядку контролю, депутати заслухали та взяли до відома інформацію заступника директора Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олександра Ткаченка про роботу комісії, створеної при облдержадміністрації для комплексної перевірки ТОВ «Кременчуцька металургійна компанія» щодо діяльності на землях Білецьківської сільської ради та ПАТ «Кременчуцький сталеливарний завод» щодо розміщення на землях Білецьківської сільської ради Кременчуцького району відходів виробництва.

Також у ході засідання було розглянуто питання про фінансування завершення будівництва каналізаційного колектора в селищі Чорнухи.