У полі зору депутатів – питання підтримки учасників АТО

e-mail Друк PDF

10 вересня під головуванням Миколи Ганнущенка та Михайла Кривошея відбулося спільне засідання постійних комісій обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери, забезпечення законності та правопорядку,в якому взяли участь виконуючий обов’язки голови обласної ради, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, члени Громадської ради при обласній раді.

На засіданні були розглянуті питання, внесені до проекту порядку денного двадцять четвертої сесії обласної ради.

З урахуванням доповнень депутати підтримали внесення змін до регіональної Програми «Територіальна оборона» на 2014 рік», що передбачають фінансування потреб частин і підрозділів, які сформовані в області для виконання завдань антитерористичної операції, а також полтавців, мобілізованих до військових частин, що перебувають у зоні АТО.

У контексті даного питання йшлося також про новостворений батальйон територіальної оборони “Лтава”. Батальйон територіальної оборони було створено згідно спільного рішення ГО "Полтавський Автомайдан", Полтавського обласного відділення Спілки ветеранів Афганістану, Полтавської обласної організації "Союз десантників України" та ВГО "Ніхто крім нас" на базі Міністерства оборони України.

Спільним рішенням зборів громадських організацій затверджено клопотання до Міністерства оборони України щодо призначення голови ГО «Полтавський Автомайдан» Андрія Баранова, майора запасу, командиром батальйону "Лтава".

Добровольці "Лтави" охоронятимуть об’єкти підвищеної техногенної небезпеки на Полтавщині, а також об’єкти, які можуть стати метою терористичних атак - мости, автошляхи, залізничні вузли, газопроводи, промислові та комунальні підприємства області. До їхніх обов'язків також входитиме захист цивільного населення від агресії та протиправних посягань, виявлення та перешкоджання проявам сепаратизму, екстремізму та тероризму, а також виконання інших бойових завдань.

Бойовий підрозділ матиме свою власну базу для підготовки, де досвідчені фахівці будуть проводити навчання бійців. Вже найближчим часом добровольці почнуть проходити медичні огляди та почнуть тренування.

Присутній на засіданні Андрій Баранов поінформував депутатів про першочергові завдання та потреби батальйону територіальної оборони “Лтава”.

Обговорюючи питання, Володимир Марченко поінформував депутатів про роботу, що ведеться обласною радою щодо підтримки потреб частин і підрозділів, які сформовані в області для виконання завдань антитерористичної операції.

Члени постійних комісій прийняли до відома інформацію та рекомендували облдержадміністрації поінформувати депутатів на черговій сесії обласної ради про роботу Ради оборони області та штабу зони територіальної оборони, створених згідно розпоряджень голови облдержадміністрації.