Засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я

e-mail Друк PDF

11 вересня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, яке вів голова комісії Михайло Виноград.

У роботі комісії взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, представники ряду громадських та релігійних організацій.

На початку засідання депутати розглянули роботу керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області та погодили продовження з ними терміну дії трудових контрактів.

Потому було розглянуто та підтримано внесення змін до регіональної програми «Територіальна оборона» на 2014 рік.

Про проект обласної Програми забезпечення лікувальних закладів санітарним транспортом первинного, вторинного та третинного рівня на 2014 - 2016 роки, розроблений за ініціативою профільної комісії обласної ради, доповів заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Куделич. На сьогодні лікувальні заклади і установи області обслуговують 880 одиниць автотранспорту, з яких більшість вже використали свій ресурс. Обласна Програма передбачає закупівлю автотранспорту для міст і районів області на умовах співфінансування: 75% коштів - з обласного бюджету та 25 % - з бюджету району чи міста. Вартість Програми становить 58 млн. грн. Як зазначив Ігор Куделич, проект Програми розміщено на веб-сайті облдержадміністрації, утім затвердити програму найближчим часом, у зв’язку з фінансовими труднощами, не видається можливим.

Цю інформацію комісія взяла до відома.

У порядку контролю депутати заслухали та взяли до відома інформацію головного лікаря комунальної установи «Полтавський обласний центр стоматології – стоматологічна клінічна поліклініка» Петра Скрипникова про хід виконання обласної Програми реформування стоматологічної служби Полтавської області на 2013-2016 роки. Зокрема, було зазначено, що до КУ«Полтавський обласний центр стоматології – стоматологічна клінічна поліклініка» приєднано 15 стоматологічних відділень та кабінетів обласних закладів охорони здоров’я, впорядковано штати працівників, оформлено приймання-передачу матеріальних цінностей, проводиться централізована закупка стоматматеріалів, медикаментів, дезінфікуючих засобів, спецодягу, впроваджується система електронного обліку стоматологічної документації тощо.

У контексті звернення представників релігійних організацій щодо стану впровадження замісної підтримувальної терапії в Полтавській області, на пропозицію заступника голови обласної ради Володимира Микійчука, комісія ухвалила рекомендувати Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації створити робочу групу за участю депутатів обласної ради, представників Департаменту, правоохоронних органів, громадських та релігійних організацій для вивчення питання застосування замісної підтримувальної метадонової терапії та внесення пропозицій.

Комісія підтримала звернення Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації про виділення з обласного бюджету додаткових коштівдля вирішення першочергових проблем обласних закладів охорони здоров’я.

У ході засідання було обговорено питання запровадження предметно-кількісного обліку кодеїновмісних лікарських засобів у закладах охорони здоров"я.