До 25-річчя «Народного руху України»

e-mail Друк PDF

12 вересня за участі заступника голови обласної ради Володимира Микійчука, голови облдержадміністрації Віктора Бугайчука, народного депутата України Юрія Бублика у Полтавському краєзнавчому музеї ім. Василя Кричевського відбулося урочисте зібрання громадськості, присвячене 25–й річниці створення громадсько-політичної організації «Народний рух України за перебудову» - першої у новітній українській історії масової громадсько-політичної організації національно-демократичного спрямування.

Народний рух, як організована політична сила пробудила народну свідомість, національну гордість українців, очолила боротьбу народу супроти комуністичної тоталітарної системи, за незалежність України.

Антиімперська, антикомуністична, виключно державницька позиція Народного руху знайшла широку підтримку в українському суспільстві.

Цю самовіддану боротьбу увінчало здобуття Україною державної незалежності.

Безперечно, саме Народному руху, його керівнику В’ячеславу Чорновілу належить заслуга у тому, що злочинна імперська ідеологія на Україні зазнала краху, що були відродженні високі почуття національної й громадянської гордості, патріотизму, поваги до своєї історії, мови, культури.

Справу, розпочату Народним рухом, сьогодні успішно продовжують ряд патріотично налаштованих політичних партій, громадських організацій.

Від імені обласної ради Володимир Микійчук висловив вдячність полтавцям, учасникам Народного руху, які стояли у його витоків, були могутньою силою опору і відіграли вагому роль у формуванні громадської думки мешканців області.

Також перед учасниками зібрання виступили народний депутат України 3-6 скликання, голова обласної організації НРУ з 1996 по 2005 р.р. Микола Кульчинський, перший голова Народного Руху України на Полтавщині Олександр Келим, голова Управи НРУ з 1989 по 1996 р.р. Зоя Коваленко.

Учасники зібрання переглянули тематичну телепередачу про становлення та діяльність громадсько-політичної організації «Народний рух України за перебудову» на Полтавщині, вшанували пам'ять померлих рухівців та тих, хто, продовжуючи справу Народного Руху України, виборює незалежність від російських окупантів у зоні антитерористичної операції.